GündemSiyaset

Memleket Partisi’nden yüzde 21.3’lük büyüme değerlendirmesi: “Yata yata büyüdük!”

Memleket Partisi Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci, TÜİK tarafından açıklanan son büyüme rakamlarını üzerinden hükümeti eleştirdi. AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a eleştirilerde bulunan Kirezci, “Önceden aranıp rezervasyonu yapılmış bir kaç köy kahvesinde boy boy fotolar verip büyümemizi kutluyorlar ” dedi.

Sözlerine “Yata yata büyüdük” diyerek başlayan Kirezci tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Acayip bir şekilde büyümüşüz”

“Hepinizin bildiği gibi bir kaç gün önce ilk üç çeyrekte %21.3 büyüme açıkladı devletimizin en güvenilir bağımsız kurumu. Tabi bu kadar sağlam, güvenilir bir kurum olan TÜİK bu verileri açıklayınca hanemizde birden bire bir şenlik havası hakim oldu coştuk. Nasıl coşmayalım? Yaklaşık iki yıldır yatıyoruz mekanlarımız kapalı, üretim %60 düşmüş, enflasyon gene bu en güvenilir kurumumuzun verilerine göre %20’lerde. Açlık sınırı asgari ücretin üstünde yoksulluk sınırı sınırları aşmış, 80 milyonluk nüfus son bir kaç yılda yardım sever hükûmetimiz sayesinde 90 milyonu geçmiş; ama biz buna rağmen acayip bir şekilde büyümüşüz. Nasıl coşmayalım?”

“Büyümemizi kutluyorlar”

“Bizim Keşanlı vekil de duyunca bunu koşmuş gelmiş memleketine coşkumuza ortak olup duruyor. Belli ki önceden aranıp rezervasyonu yapılmış bir kaç köy kahvesinde boy boy fotolar verip büyümemizi kutluyorlar büyümüş köylülerimizin seçtiği büyük muhtarlarla. Sayın vekilim, bu arada köylerden bahis açılmışken hatırlatayım Türkmen Köyü, yani sizin doğup büyüdüğünüz köyde yaşayanlar vekil olduktan sonra sizi bir daha köyünüzde görmemişler. Hani diyorum insan bir makama gelince önce kendi köyüne mahallesine hısım akrabasına bir uğrar hal hatır sorar var mı bir ihtiyaç diye vs vs. Neyse hısım akraba arasına girip fitne yapmış olmayalım biz gene de; ama bir takım çıkar ilişkileri peşinde olup size yakın duran büyük muhtarlarla rezervasyonlu değil de direkt halkın içine girerseniz neremiz büyüdü neremiz büyümekten çürüdü daha iyi analiz etmiş olursunuz. “

“Cehlimizi giderirseniz minnettar kalacağım”

“Bizi kıskanan Almanya 261 milyar dolar cari fazlası varken %5 küçülüyorken, 35 milyar dolar cari açığı olan Türkiye nasıl 21.3 büyüyor vallahide billahi de öğrencilik hayatım boyunca matematik dersinden sürekli 100 alan ben bile işin içinden çıkamadım şöyle bize bir detaylı açıklayıp cehlimizi giderirseniz minnettar kalacağım. Ha diyorsan ki sizden bana ne, benim fabrikam büyüdü, yandaşımın şirketi tavan yaptı, eşim dostum Türk Şeker’e ait Kocadere Göleti yanındaki arsayı milyon milyon sayıp, yarı fiyatına aldı; o zaman biz büyüdük ey halkım size de rastgele deyin de bizi de boş boş coşturmayın. Kalın sağlıcakla..”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu