Son Dakika

Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce’den “Yolumu ayırıyorum” açıklaması

Muharrem İnce: “CHP artık bir tabeladan ibaret, yolumu ayırıyorum. Cumhur İttifak’ı ile de hiçbir şekilde işimiz olmayacak”
İnce, istifasını gün içerisinde vereceğini söyledi

Geçtiğimiz aylarda Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce, bugün Ankara’daki ofisinin önünde bir basın toplantısı düzenleyerek istifa edeceğini duyurdu.
Konuşmasında sık sık “Yolumu ayırıyorum” sözlerini kullanan Muharrem İnce, basın mensuplarının “istifasını” sorması üzerine, “Bugün içerisinde e-Devlet üzerinden istifamı vereceğim, gerekçelerimi de açıklayacağım.” dedi.

“CHP bir tabeladan ibaret”

“Bu iktidardan da bu muhalefetten de ülkeye hayır gelmez. Atatürk’ün emaneti kalmadı, CHP bir tabeladan ibaret sadece. Atatürk’ün kurduğu CHP, ilkelerinden köklerinden uzaklaşmıştır. Bugün bir yol ayrımında olduğumu biliyorum. 42 yıl içinde her kademede görev yaptım. Hala Atatürkçüyüm, hala Cumhuriyetçiyim.”

“CHP, Atatürk’ün kurduğu ideolojiden uzaklaşmıştır”

“Kendi partisinin evlatlarını kucaklayamayanlar, milleti kucaklayamaz. Özgüveni olmayan, iddiası olmayan tek ana muhalefet partisi CHP’dir. CHP, Atatürk’ün kurduğu ideolojiden uzaklaşmıştır. Cefasını çekenler başka sefasını çekenler başka.
Kimlerle yolumu ayırıyorum: ABD’den demokrasi dilenenlerle yolumu ayırıyorum. Mustafa Kemal deyip Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum. Grup Başkanvekilliği seçimini bile kaldırıp atama getiren bu arkadaşlarla yolumu ayırıyorum. CHP aday yapmayınca gidip başka partiden aday olup sonra CHP’de yönetici olanlarla yolumu ayırıyorum. FETÖ’cüleri Sorosçuları koruyanlarla yolumu ayırıyorum. Türkiye maalesef Azerbaycan’a yardım etti diyenlerle yolumu ayırıyorum. Bu yönetimin değersizleştirdiği ilkeleri yaşatmak için bu arkadaşlardan ayrılıyorum.

“İstifa eden milletvekilleri Memleket Hareketi’ne katılmışlardır”

“CHP’den istifa eden üç milletvekili arkadaşımız Memleket Hareketi’ne katılmışlardır. Partimiz kurulunca, TBMM’de İYİ Parti’den sonra en çok vekili olan grup olacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu