Genel

Meclise getirilmesi isteniyor! Erikli’ye getiriren suyun kredisinde vade uzar mı?

Erikli’de su abonelik ücreti tartışmaları bitmiyor. Abonelere dağıtılacak suyun katılım payı konusundaki görüşler sosyal medyaya da taşındı. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun “Meclis krediyi 30 yıl yapsın, hiç para almayacağız.” sözleri gündem oldu.

Keşan Belediyesi ve Erikli Sahili Danışma Kurulu üyeleri 28 Ağustos’ta bir araya gelmiş, başta Erikli sahiline içme suyu getirilmesi projesi olmak üzere temizlik faaliyetlerine kadar bir çok konu ele alınmıştı. Toplantıda en çok dikkat çeken konu ise su abonelik ücretleri olmuştu.
Toplantıda su katılım payı hakkında geçen konuşmalar sırasında çekilen ve sosyal medyada dolaşıma giren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun “Meclis krediyi 30 yıl yapsın, hiç para almayacağız.” sözleri gündem oldu. Helvacıoğlu’nun Erikli’deki su abonelik ücretlerinin iyileştirilmesi için İller Bankası’ndan 5 yıl için çekilen 38 milyon TL’lik kredinin meclis kararı ile 30 yıla yayılması fikri dikkat çekti.Belediyenin boru döşenmesi, enerji nakil hattı gibi çalışmaların da bulunduğu bağlantı bedeli olarak eski abonelerden taksitli ve taksitsiz 6 ile 9, yeni abonelerden ise 9 ile 11 bin lira arasında talepte bulunması tepkileri dinmezken, 5 yıllık kredinin 30 yıla çıkarılması konusunda Başkan Helvacıoğlu’nun sözleri anketle katılımcılara soruldu. Devam eden ankette şu ana kadar ‘Evet’ seçeneği tüm oyları aldı.Erikli sahili su aboneliği konusunda tartışmalar sürüp giderken, kredi kararının alındığı mecliste de vadesi konusunda anlaşmazlıkların yaşandığı kredinin 30 yıla yayılması önerisinin bir sonraki mecliste gelip gelmeyeceği merak konusu oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu