Genel

Meclis Üyesi Çekiç, İnönü’den başka okullara sevk edilen öğrencilerin ulaşım sorununa dikkat çekti

Keşan Belediye Meclis Üyesi Müslim Çekiç yıkımı sebebiyle boşaltılan İnönü İlkokulu’ndan başka okullara sevk edilen öğrencilerin ulaşım sorununa dikkat çekti. Özellikle küçük yaştaki öğrencilerin yaşayacakları muhtemel olumsuzlara işaret eden Çekiç, sosyal medya hesabında yaptığını paylaşımla, konu hakkındaki görüşmelerin devam ettiğini dile getirdi.

İnönü İlkokulu’nun bulunduğu alanın, 25 yıllığına Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis kararının çıkmasının ardından, okulun boşaltılmaya başlandı. Yeni bir ilkokul yapılmak üzere yıkım kararının çıktığı okul öğrencileri ise adreslerine ve çevre okulların durumlarına göre diğer okullara yönlendirilecek. Durum böyle gelişirken, şimdilerde ise başka okullara gitmesi istenen öğrencilerin ulaşım sorunu ortaya çıktı.

Keşan Belediyesi’nin AK Partili üyesi Müslim Çekiç de, başka okullara sevk edilen öğrencilerin ulaşım sorununa dikkat çekti. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Çekiç, özellikle de 1.ve 2.sınıfta okuyacak öğrencilerin okula ulaşımlarında yaşayacakları sorunlara işaret ederek, “İnönü okulumuzda 1 ve 2. sınıflarında okuyan ve okulun tahliyesi için Kurtuluş ve diğer okullara geçici olarak sevk edilen tüm öğrencilerimize servis konusunda yardımcı olabilmek adına Keşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu İlçe Başkanımız Sayın Gürcan Kılınç ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İlhan Saz ile görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah en kısa zaman İçerisinde sorunu çözüme kavuşturacağız.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu