Haberler

Meclis kararı ile öğrenci taşıma ücreti 1,50 TL’den 1,75 TL’ye çıkarıldı

Keşan Belediye Meclisi’nin Eylül Ayı Olağan Toplantısı 5 Eylül 2019 Perşembe günü gerçekleştirildi.
Keşan Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan ve saat 15.00’de başlayan toplantı, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.


Oldukça yoğun bir gündemle toplanan Meclis, bugünkü oturumunda;
Keşan’da muhtelif cadde ve sokaklarda asfalt, yol, kaldırım işi için İller Bankası (İlbank) A.Ş.’den kredi alınması ve Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmesi konusunda; Helvacıoğlu’nun, Keşan’daki yolların genel itibarı ile sıkıntılı ve işin yaklaşık 5,5 milyonluk bir bedeli olduğunu, bu kredi ile 7,5 kilometrelik bir yol ve çift taraflı kaldırım yapmayı planladıklarını, Keşan’ın da buna ciddi şekilde ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Daha sonra söz alan CHP Grup Sözcüsü Feridun Tümer de, oylamaya geçilmeden önce yaptığı konuşmada; “Bu çalışmaları kendi bünyemizde, asfalt şantiyemizi de geliştirerek yapabiliriz. İller Bankası’ndan kullanılan bu tarz kredilerin maliyetinin yükseldiğini, sadece maliyetinin değil, içeriğinin de değişik olduğunu görüyoruz. Kredi alınmış olsa dahi sezona yetişmez. Yerel marka ve kendi gücümüzle bir yere kadar gelelim. 1 Liralık işi 1 buçuk liraya yapmayalım.” dedi. Görüşlerin belirtilmesinden sonra yapılan oylamada, madde oy çokluğu ile reddedildi.

Toplantıda ayrıca, Yukarı Zaferiye Mahallesi 185 ada, 7-11-12 No’lu parsellere ilişkin plan değişikliği talebi ise komisyon raporuna istinaden oybirliği ile reddedildi.
Meclis, S.S. 25 Nolu Şehiriçi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin Öğrenci Toplu Taşıma Ücret Tarifesini görüştü. Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporuna istinaden öğrenci taşıma ücreti de oybirliği ile 1,50 TL’den 1,75 TL’ye çıkarıldı.
Erikli Köyü’ne su verilmesi konusunda ise; Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne geçiş tamamlanıncaya kadar ton başına 2,5 TL olarak belirlendi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu