Çevre

Mecidiye’de çöp sorununa tepkiler büyüyor

Mecidiye sahilindeki toplanmayan çöp sorunu bitmiyor. Tatilcilerin bölgeden ayrılmasının ardından konteynerlerden taşan çöplerden dert yanan halk. Çöp toplama işleminin düzenli olmasını istiyor.

Kurban Bayramı tatili boyunca Erikli ve Yayla’da olduğu gibi, Mecidiye Sahilleri de turist akınına uğradı. Yüzlerce kişinin karavan ve çadırları ile konaklama yaptığı sahil şeridi çok büyük talep gördü. Hafta sonu itibariyle tatilciler geri döndüler ancak çöpleri yine sahilde kaldı.


Bölgeden çektikleri fotoğraflar ile sitemize ulaşan Mecidiye sakinleri, sahildeki durumdan oldukça şikayet etti. Uzayıp giden şikayetlerinin ana konusunu oluşturan çevredeki çöplerden oldukça dert yanan vatandaşlar, atıkların bölgeden toplanmadığını söyledi. Konteynerler den çöpler alınsa bile çevresinde çöp dağlarının büyüdüğünü söyleyen sakinler büyük bir çevre sorununa dikkat çekti.
Rüzgarla birlikte çevredeki yol kenarlarında ve yolu aşıp yerleşim yerlerine gelen çöp sorununun giderek daha kötü bir hal aldığını belirten halk, atıkların bir kısmını kendi imkanlarıyla topladıklarını; bir kısmını da yakmak zorunda kaldıklarını ama yine de çöplerin birikmeye devam ettiğini dile getirdi.Yetkililerden konuya çözüm beklediklerini ve Mecidiye Sahili’ndeki çöp konyetnerlerinin bir an önce boşaltılmasını isteyen halk, daha önce de basın aracılığı ile defalarca seslerini duyurduklarını; çıkan haberlerin ardından çöplerin toplansa da düzenli bir hizmet alamadıklarını kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu