Haberler

Maske ve eldivenlere dikkat!

Türkiye’de korona virüs vakalarının sayısı artmaya devam ederken, salgın için önlem amaçlı takılan eldiven ve maskelerin sokaklara atılması dikkat çekti.

Keşan’da evlerinden işleri için çıkan kişiler, dışarıda korunma amaçlı olarak maske ve eldiven takmaya başladı. Artık neredeyse herkesin yüzünde maske görmek mümkün. Ancak ne yazık ki, kişiler kendi sağlıklarını korumak isterken, sorumsuz davranıp bu maske ve eldivenleri sokağa atıyor.


Keşan’ın bir çok farklı noktasından gelen bu kareler, bazı insanların yaşanılan olayın henüz tam olarak bilincine varılmadığını, diğer insanları hasta etmek pahasına sorumsuzca davranıldığını gözler önüne seriyor.
Neredeyse her sokakta, kullanılmış maske ve eldivenleri görmek mümkün, bu maskeler, potansiyel vakaların artmasına adeta davet çıkarıyor.
Risk sadece bulundukları yerlerle de sınırlı kalmıyor, bunları taşıyan sokak hayvanları da tehlikeye girerken aynı zamanda maskeler sokak sokak da gezebiliyor.Yetkililer sadece maske ve eldivenlerin değil kullanılan ıslak mendil, peçetelerin de yerlere atılmaması konusunda uyarırken; maske ve eldivenlerin sağlık kuruluşlarında bulunan tıbbi atık toplama alanlarında biriktirilmesi gerektiğini, eğer bu imkan yoksa en az 2-3 kat poşet ile sarıldıktan sonra çöpe atılması gerektiğini belirtiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu