Haberler

İYİ Parti’nden “Keşan’a girişler kapatılsın” önerisi

Dünya genelin her gün yüzlerce can almaya devam eden korona virüse karşı Keşan’da tedbirler alınmaya devam ediyor. Alınan önlemlere ek olarak bugün İYİ Parti‘nden öneri geldi. İlçe Teşkilatı tarafından yapılan açıklamada, Keşan’a girişlerin kapatılması önerisinde bulunarak, “Bu Şehri gerçekten seviyorsanız, bir süre bu şehirden, ailenizden ve sevdiklerinizden uzak durun.” denildi.

İYİ Parti Keşan İlçe Teşkilatı tarafından yapılan yazılı açıklamada şu sözler belirtildi:

“Kıymetli hemşerilerimiz, saygıdeğer Keşan kamuoyu; Hepimizin bildiği üzere, son günlerde dünyanın ve ülkemizin gündemi, birincil ve en önemli konusu olan, uzmanların da son on yılların en büyük sağlık sorunu olarak nitelendirdiği ve buna ek olarak; Dünya Sağlık Örgütü’nün “Pandemi” yani kıtalar arası düzeyde görülen ve etkisi büyük ve tehlikeli salgın ilan ettiği “Covid – 19” bir diğer adı “Corona virüs”ü ile mücadele ve tedbirler kapsamında Keşanlı hemşerilerimizin gösterdiği hassasiyet ve gayret takdire şayandır.
Şehrimizde yaşayan önemli bir çoğunluk kendi sağlığı ve sevdiklerinin sağlını gözeterek, uyarı ve önlemlere riayet etmektedir. Ayrıca bu tespitleri yaparken olağanüstü mücadele veren sağlık çalışanlarımıza mevki ve makam gözetmeksizin, baş hekiminden ambulans şoförüne, temizlik ve güvenlik personeline kadar vermiş oldukları kahramanca mücadeleyi, tüm vatan sathında görüldüğü gibi bizlerde görmekte ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Sn. Fahrettin Koca‘ya ve beraberinde tüm sağlık personeline şükran ve minnet duygularımızı saygıdeğer Keşan kamuoyu önünde bir kez daha ifade etmekten onur duyarız.
Bir teşekkür de Keşan Belediyesi‘ne etmek istiyoruz. Konunun aciliyetinin ortaya çıkmasından itibaren verilen mücadelede Belediye Başkanı Sn. Mustafa Helvacıoğlu ve tüm ilgili birim amirlerine ve personeline gayretlerinden ötürü teşekkür eder, ihtiyaç duyduklarında meclis üyelerimiz, yönetim kadromuz ve gençlik kollarımızla kısaca tüm neferlerimiz ile birlikte virüs ile mücadele kapsamında belediyemizin yanında olmaktan onur duyacağımızı bir kez daha belirtmek isteriz.

     “Covid – 19 ile ilgili Keşan’da verilen mücadele kapsamında tavsiye niteliğinde belirtmek istediğimiz hususlardan biri; genel olarak olumsuz anlamda etkileneceğimizi öngördüğümüz, bize göre en yumuşak tarafımız olan, gerek şehrimizde yaşamayıp (mesleki açıdan ya da okumak, çalışmak için gitmiş) dışarıdan buraya gelen  Keşanlı hemşerilerimiz, gerekse sahillerimizde mülk edinmiş İstanbul?dan yada herhangi bir şehirden Keşan’a gelen vatandaşlarımıza çağrımızdır; Aileniz ve sevdikleriniz başta olmak üzere herkes yüksek risk altındadır. Bölgemizi seven kendini buralara ait hisseden herkese naçiz tavsiyemiz, durum kontrol altına alıncaya kadar ne olur mümkün ise Keşan’a gelmeyin diyebilmeliyiz.
Resmi olarak böyle bir şey söyleme hakkımız yok bunun da bilincindeyiz. Lakin dışarıdan gelen her birey, potansiyel bir virüs taşıyıcısı olabilir gerçeğini göz ardı etmememiz gerektiğini bize bir kez daha hatırlatıyor. Bir kez daha çağrımızı yineliyoruz. Bu Şehri gerçekten seviyorsanız, bir süre bu şehirden, ailenizden ve sevdiklerinizden uzak durun. Aksi halde farkında olmadan vereceğiniz zararın boyutları, ileride hiçbir pişmanlık ölçüsü ile ifade edilemeyecektir.

  Şehrimizi yöneten Mülki Amirlerimizden Keşanımız ile ilgili ivedilikle alacakları karar olarak, özellikle dışarıdan şehrimize girişlerin kapatılmasını, mümkünse şehirden çıkışların da Emniyet ve Jandarma teşkilatımızın koordineli çalışmaları neticesinde kendi güvenlik izolasyonunu oluşturmamız fikrini bir an önce  İYİ Parti Keşan ilçe Teşkilatı olarak talep ediyoruz. Bu şehirde aynı havayı soluyan ve siyasi düşüncesi ne olursa olsun, hemşeri hukukumuz gereği saygıdeğer Keşan kamuoyunu talebimize destek olmaya, birlik olmaya çağrımızdır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu