Haberler

Virüsün tespit edildiği binalar karantinaya alındı

Şimdiye kadar 89 koronavirüs vakasının görüldüğü Edirne’nin birçok mahallesi karantinaya alınırken, sokaklarda devriye görevini yürüten polisler de vatandaşları evlerine dönmeleri konusunda uyarıyor ve hem ikinci bir uyarıya kadar evlerinden çıkmamaları hem de evlerine misafir kabul etmemeleri konusunda anonslar yapıyor. 

Buna göre alınan tedbirler ile birlikte şimdiye kadar Edirne’de 9 mahalle içindeki belli sokak ve apartmanlarında karantina uygulamasına geçildi.
1. Murat Mah, Abdurrahman Mah, Barutluk, Fatih, Medrese Ali Bey, Kocasinan, Nişancıpaşa, Şükrüpaşa ve Yıldırım Bayezit Mahallelerinin bazı cadde ve sokaklarındaki adreslere uygulanan 14 günlük lokal karantinalarda, apartman girişlerine bildiriler asıldı ve apartman sakinlerinin dışarı çıkmaması, içeri de kimsenin girmemesi istendi.

Bu bildirilerde şu ifadeler kullanıldı: “Alınan kararlar gereği, adres karantina altına alınmıştır. İkamet eden maliklerimizin, posta kutularına bırakılmış olan tebliğ yazılarını imzalayarak, posta kutularına geri bırakmaları gerekmektedir. Bu süreçte 112, 153 ve 155 hatlarından yardım talep edilebilirsiniz”Edirne Valiliği’nin sosyal medya hesabında yapılan açıklamada da; “Değerli hemşehrilerimiz bazı mahallelerimizde koronavirüs vakası çıkmıştır. Kendinizi ve sevdiklerinizi korumak adına ikinci bir uyarıya kadar lütfen hayati bir ihtiyaç olmadıkça evinizden dışarı çıkmayınız.Komşularınızı ziyarete gitmeyiniz, ziyaret taleplerini kabul etmeyiniz” denilmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu