GenelKeşanYaşam

Mahalle sakinleri soruyor: Bu kaldırımları mı bize reva görüyorsunuz?

Yeni Mahalle Belkoop mevkiinde, taşları yıpranmış, parçalanmış ve önemli bir kısmı yok olmuş hatta yola karışmış kaldırımlarda yürümek mahalle sakinlerini oldukça zorluyor.

Her gün kullandıkları kaldırımların onarılmasını, yeniden yapılmasını, şehre yakışır bir görüntüye kavuşmasını isteyen Belkoop sakinleri, ana cadde ve bazı sokaklarda yeniden yapılan kaldırımları gördükçe, kendilerinin neden bu koşullara maruz bırakıldığını anlayamadıklarını söylüyor.

Belkoop’ta AFAD acil durum merkezi inşaat alanının hemen yanındaki kaldırımların bir kısmının bozulduğuna bir kısmının da toprakla kapandığına vurgu yapan mahalle sakinleri, hem yürüyüş için kullanılan hem de Atakent’e geçiş yolu üzerinde bulunan kaldırımların da onarılmasını, temizlenmesini istediklerini kaydediyor.

Keşan’ın pek çok köyünde dahi çok daha iyi durumda kaldırımlar olduğunu ifade eden vatandaşlar, var gibi görünen ama yok olan mevcut kaldırımlarda yürürken, kendilerini tarihi bir kalıntı üzerinde yürüyor gibi hissettiklerini belirterek, Keşan Belediyesi yetkililerini kaldırımlarda birlikte yürümeye davet ediyor.

Yetkililere seslenen ve mahallelerindeki kaldırımların onarılması için çağrıda bulunan vatandaşlar, şunları dile getiriyor:
“‘Bu kaldırımları mı bize reva görüyorsunuz?’ diye soruyor; kaldırımlarda yürüyemeyen yayaların, yaşlıların, engellilerin, öğrencilerin halini düşünmeyenlere çağrıda bulunuyoruz. Evet, ana cadde ve sokakları hepimiz kullanıyoruz. Yapılan güzel işleri takdir ediyoruz. Fakat verdiğiniz hizmeti belirli bölgelerle sınırlamayın. Keşan’ın 11 mahallesine de aynı muamele ile eşit davranın. Görünenin ötesi de var; unutmayın!”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu