GenelÖZEL HABER

Mahalle sakinleri hırsızlıklardan bıktı!

Büyük Cami Mahallesi’nde bugün yine hırsızlık girişimi yaşandı. Artık mahallelinin görmeye alıştığı; ancak her seferinde korkmaya devam ettiği olay, Türkmen Sokak üzerinde meydana geldi. Mahalle sakinlerinin anlattıklarına göre; sahibi şehir dışında olan bir eve at arabasıyla gelen kişi yada kişiler, evin camını açıp içeri girdi. At arabasına çaldıkları eşyaları yükleyen hırsızlar, bu sırada mahalle sakinlerine yakalandı. Bağırışmalar üzerine kaçan kimliği belirsiz şahıslar, bu seferlik gitti; ama mahallelinin tedirginliği bitmedi.

“Hırsız beklemekten bir iş yapamıyorum”

Yaşadıkları durumu anlatan bir mahalleli, “Bugün de yan tarafta bulunan evin camını açmışlar, içeri girip soymaya başlamışlar, gürültüden fark ettik. Çıkıp bakınca kapının önüne at arabası ile geldiklerini gördük, içeriden çıkardıklarını koyuyorlardı. Evin sahipleri de burada yok, bizde bağırdık ve polisi çağırdık sonra gittiler. ” derken, bu zamana kadar olan hırsızlıklardan dolayı artık bıktıklarını söyleyerek, “Camdaki sinekliklerimize varana kadar hepsini topladılar. Demirleri söküyorlar, su borularını söküyorlar. Her ne bulurlarsa çalıp gidiyorlar, yakında bizi de evin içine girip alıp da gidecekler; ama kimse bunları görmüyor. Hırsızlık hiç bitmiyor; bir kapı önünde, bir arka bahçede beliriyorlar. Artık hırsız beklemekten bir iş yapamıyorum ki ben. Yaz geldiğinde camlarımız açık kalacak, nasıl olacak?” dedi.

Mahalleli bekçi istiyor

Öte yandan neredeyse her gün hırsızlar tarafından bir şekilde ziyaret edilen başka bir mahalle sakini ise, “Sinekliklerin hepsini çaldılar. Arka balkondaki sandalyelerimize kadar ne varsa çalıyorlar. Gece gündüz çalışıyorlar, içinde insan varmış yokmuş fark etmiyor; her yere giriyorlar. Bodrumdaki yağları çalıyorlar.
Çok korkuyorum.” derken, konunun çözümü için ilgililere “Buraya bir görevli verilse veya bekçiler buradan geçse çok iyi olur.” diye seslendi.

” Can güvenliğimiz yok. Korkuyoruz!”

Büyük Cami Mahallesi’nde yaşananlar yalnızca hırsızlıkla kalmıyor. Halen sorunları çözülemeyen tarihi metruk evlere fuhuş ve madde kullanmak üzere giren şahıslardan mahalleli oldukça tedirgin. Bu korkuya sokakta oynayan çocuklarının korkusu da eklenen bir başka mahalle sakini “Anneme bıraktığım için çocuğum hep burada. Çocuklarıma biri çıkıp da zarar verecek diye çok korkuyorum. Madde bağımlısı da geliyor, olur da biri gelir çocuğuma ilaç verir, bir şey koklatır diye aklım kalıyor. Buraya gelip güpegündüz bali çekiyorlar, çeşit çeşit insan geliyor. Can güvenliğimiz yok ki. Korkuyoruz.” derken, neredeyse tüm mahalleli gibi aynı sözlerle yetkililerden çözüm bekliyor: “Biz çözüm istiyoruz. Ya bu hırsızları artık yakalayıp da salmayacaklar, yada buraya bekçi verecekler.”


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu