Haberler

Levent, “Para babaları ve doğayı yok etmek isteyenler Saros’a göz dikti”

Sanatçı ve AHBAP Başkanı Haluk Levent, Sazlıdere’de yapılması planlanan Saros FSRU Gemi İskelesi Projesi ile ilgili açıklama yaptı. !Para babaları’nın Saros’a göz diktiğini belirten Levent; “Saros, Türkiye’nin ve dünyanın kendi kendini temizleyen en güzel denizidir. Burayı mahvetmeyelim” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevresel Etki Değerlendirilmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü, Saros Körfezi’nde yapımı planlanan FSRU Gemi İskelesi Projesi’ne ÇED olumlu kararı verildiğini duyurmasının ardından sanatçı Haluk Levent ile bir araya gelen Saros Gönüllüleri Dayanışması, proje ile ilgili değerlendirmelerini Levent ile paylaştı.

“Para babaları Saros’a göz dikti”

Saros Gönüllüleri Dayanışması Sözcüsü Mürşide Ertürk Çoban ve gönüllüler ile Erikli köyünde bir araya gelen Haluk Levent, FSRU Gemi İskelesi Projesi’nin Saros Körfezi’ni kirletmesine izin verilmemesi gerektiğini belirtirken; “Saros Körfezi, dünyanın en güzel yerlerinden bir tanesidir. Daha önce 2004 yılında bu mevkinin, bu körfezin kirlenmemesi için 12 saat 5 dakikalık bir konserim vardı. Bir dünya rekoru konseriydi. Neden yaptık onu? Burası kirlenmesin diye yaptık. Ama maalesef para babaları ve daha fazla para kazanırız düşüncesiyle doğayı yok etmek isteyen hevesliler, tekrar buraya göz diktiler. Belki bu Keşan’da oturanlar; “Ya ticaretin önünü açın, işte insanlar ekmek yiyecek’ diye düşünebilirler. Hayır, öyle bir şey yok. Kimse ekmek falan yemeyecek, ekmeği sadece onlar yiyecekler, onlar götürecekler. Halkın hiçbirinin ekmek yiyeceği yok. Bu nedenle bari burası kirlenmesin. Ekmek yese de kirlenmesin. Burası tertemiz kalsın ki çocuklarımıza bir miras bırakalım. Saros, Türkiye’nin ve dünyanın kendi kendini temizleyen en güzel denizidir. Burayı mahvetmeyelim. Ne için mahvedeceğiz? Yıllık bir şirket 10 milyon, 20 milyon, 50 milyon dolar kazanacak diye mahvedeceğiz. Mahvetmeyelim yeter artık” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu