Haberler

Kurban fiyatlarını geçen yılla kıyaslayan vatandaşlar biraz yüksek buldu

Bayram namazının ardından vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren kurban pazarları ve kesim alanlarına geldi. Kurbanlık hayvanlarını mezbahaya getiren vatandaşlar, kurban fiyatlarını da değerlendirdi.

Bayram namazının ardından vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren kurban pazarları ve kesim alanlarına geldi. Kurbanlık hayvanlarını mezbahaya getiren vatandaşlar, kurban fiyatlarını da değerlendirdi.
Sabahın ilk saatlerinde bayram namazı için camilerde bir araya gelen vatandaşlar, yanlarında getirdikleri seccadelerde ve sosyal mesafeye uygun düzende cami bahçelerinde namazlarını kıldı. Maskelerini çıkarmayan vatandaşların, bayram namazının ardından ilk adresleri de Keşan Ticaret Borsası Mezbaha İşletmesi oldu.

Burada önce sıra alan vatandaşlara, mezhaba girişinde bıraktıkları kurbanlıkları çıkışta, kesilmiş ve hazırlanmış olarak teslim edildi. Vatandaşlar, hijyenik şartlarda yapılan kurban kesim hizmetlerinden memnun olduklarını dile getirdi.
Dini görevlerini yerine getirmenin huzuruyla bayrama başladıklarını belirten vatandaşlar, “Kurban ibadetini yerine getirmekten dolayı mutluyuz. Fiyatlar biraz yüksek ama senede bir gün olan bu görev için ‘Allah kabul etsin’ diyoruz” şeklinde konuştu.
Bazı vatandaşlar ise “Günün şartlarına göre fiyatlar iyi.. olması gereken de bu. Geçen sene ve bu sene arasında çok fazla fark yok. Geçen sene 2 bin 500 bu sene de 2 bin 700’e kestik. Etin kilosu 50-60 TL canlısı da 30 lira, bize göre uygun.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu