Haberler

Köy Garajı etrafında bulunan ve yıkım nedeniyle boşaltılan dükkanların durumu endişelendiriyor!

Yıkımı öncesinde esnafın dükkanlarını teker teker boşaltmaya başladığı Köy Garajı’nın çevresindeki dükkanların durumu vatandaşları rahatsız ediyor. Kapı ve pencere çerçevelerinin bulunmadığı dükkanlara kötü niyetli kişilerin dadandığı öne sürülüyor.
Gece saatlerinde boş kalan yerlere alkol ve uyuşturucu kullananların yanı sıra fuhuş için de gelenlerin olduğunu belirten bölge sakinleri ve esnaf, bu tür kullanımlar nedeniyle endişeli olduklarını dile getiriyor.
Sabah iş yerlerini açan esnaf, yeni güne çöp ve pislik ile başladıklarını belirtirken, herhangi birine zarar gelmeden, bir an önce durumun çözüme kavuşması gerektiğini söylüyor.

“Boş olan binalara herkes geliyor” diyen vatandaşlar; “Yıkım var, tamam ama; daha esnaf çıkmadan kapı ve çerçeveler söküldü, boş kalan yerlere gece gelen giden belli olmuyor. Zor durumda kalıyoruz. Bütün esnaf çıktıktan sonra, dükkanlar boş kalınca yıkım olur ama biz zahmet çekiyoruz. Yıkılacaksa bir an önce yıkılsın.” şeklinde konuşuyor.

Öte yandan; boş kalan dükkanların görüntüsünün bölgenin ve burada hali hazırda işletmelerine devam eden esnafın da imajına zarar verdiğini ifade eden vatandaşlar, “Keşke cam kapı dursaydı. Bir bakan bir daha bakıyor bu rezilliğe” derken, köy garajı ile ilgili yapılan toplantının ardından bir seneye yakın zaman geçmesine rağmen, yıkımla ilgili olarak kendilerine henüz bir tebligat yapılmadığını da söylüyor.
Yaşanan duruma, “Bir daha kiraya verilmesin, kalanlar da gitsin diye mi dükkanlar bu halde bırakıldı bilmiyoruz” şeklinde yorum getiren esnaf,
“Bu işten <Kendiniz bırakın gidin!> anlamı mı çıkaralım? Bizi bir an önce buradan çıkarmak için bir yıldırma politikası mı yapılıyor? Yıkılacaksa hepsi beraber yıkılsın, parça parça bu şekilde yıkılması bizi de zor durumda bırakıyor” şeklinde konuşuyor.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu