Haberler

Şimdi de “Selfie Çeken Kadın” heykelinin telefonunu çaldılar..

Keşan’da bir süre önce Kunduracılar Çarşısı’na yerleştirilen ‘Selfie Çeken Kadın’ heykelinde, kucağında çocuğuyla selfie çeken kadın figürünün elinde olan telefon çalındı.
Keşan’da şehir merkezine yerleştirilen 5 heykelin 3’üne zarar verildiğini söyleyen vatandaşlar, duruma tepki gösterdi.

Kunduracılar Çarşısı’nda yapımı devam eden yol çalışmaları ve çevre düzenlemeleri kapsamında çarşı girişine ve çarşının içinde kalan alana heykeller konulmuştu.
Yerleştirilen bu heykellerden biri de çarşı içinde bir noktaya konulan, kucağındaki çocukla birlikte çarşıda selfie çeken kadın heykeli idi.
17 Haziran Çarşamba günü cadde merkezine bırakılan heykel, henüz haftası dolmadan zarar gördü.

Sabah dükkanlarını açmak üzere gelen esnaf, heykelin elinde tuttuğu telefonun yerinde olmadığını gördü.
Duruma tepki gösteren vatandaşlar, “Daha bir hafta geçmedi heykel buraya geleli, telefonunu çaldılar. Aldıkları bu telefon haliyle gerçek bir telefon da değil, neden alınır, çalınır anlamak zor! Yeni heykeller gelecek, onun da akibetinden korkuyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan daha öncede Artı Çarşı’da bulunan Keşanlı Ali heykelinin tesbihini ve yine Artı Çarşı’da Terziler Sitesi önünde bulunan Dikiş Diken Terzi heykelinin de iğnesinin kırılarak çalındığını hatırlatan vatandaşlar, “Bunları yapan heykeltraş arkadaş, yaptığı eşyaların da bir yedeğini yapsın her ihtimale karşı. Çünkü bizim halkımızdan bazı vatandaşların heykel sevgisi başka” diyerek dert yandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu