Gündem

Köseler “Pazar yeri sokaklardan kalkmalı” dedi ve siyasilere seslendi: Yapıcı olun!

Saadet Partisi Keşan İlçe Başkanı Ahmet Köseler, son meclisin ardından yine gündeme gelen pazaryeri konusu hakkında konuştu. Meclis ve sonrasında yaşanan gergin sahnelerin ardından sağduyu çağrısında bulunan Köseler, CHP ve İYİ Parti’ye de seslenerek, “Biz yaptık biz vermedik olmasın. Engelleyen olmayın yapıcı olun.” dedi.

“Şimdi yapılması gereken sorun haline geldi”

Son meclisin ardından oluşan gerginliğin bir anca ortadan kalmasını dilediğini belirten Köseler, gündemden hiç düşmeyen pazaryeri hakkında konuştu. Şimdiki pazaryerinin de olması gibi yapılmadığına da vurgu yapan Köseler, son olaylardan sonra “Şimdi yapılması gereken bir proje sorun haline geliyor” diyerek şu ifadeleri kullandı: “Keşan belediye meclisinde bulunan arkadaşlar ve sevgili başkanımız dahil ben zannediyorum veya umut ediyorum ki iyi şeyler yapmak istiyorlar Keşan için. Zor elbet ama; ortak fikir ortaya koyarak yapılmasını talep ediyoruz. Hiçbir şeyin hiçbir şekilde bağırışlar ve kavgayla yapılabileceğini zannetmiyorum. Onun için bir an önce somut veriler ortaya konularak, somut bir şekilde pazar yerinin bir an önce olması lazım” dedi.

“Pazar şehir merkezinde olmamalı”

Halk pazarlarının, Milli Görüş projesi ürünleri olduğu ve bunları yaparken de şaşaaya girmeden en yararlı olabilecek bir şekilde tamamlanıp hizmete konulması yönünde üretildiklerini belirten Köseler, daha önce de başka yerlerde kurulması planlanan pazarın yeri için de konuştu. Keşan pazarının şehir merkezinde değil, şehrin dışına çıkarılmasının gerekliliğine işaret eden Köseler, “Açıkça söylemek gerekirse Keşan pazar yerinin şehir merkezinde olmaması lazım. Bazı arkadaşlar oraya gidilemeyeceğini, kimsenin de gelmeyeceğini söylüyorlar ve bundan korkuyorlar ama öyle değil. Örnek olsun diye söylüyorum bugün Çamlıkent‘in orada, Cennet Bahçesi’nin üzerinde bir 20 küsur dönümlük bir arazi var. Burada rahat ve hızlı bir şekilde insanların gidebileceği gibi bir yer olmalı. Nasıl ki Çamlıkent ve Aşağı Zaferiye‘dekiler şehrin en ücra köşesinden çarşı merkezimize geliyorsa; insanlar buradaki pazara da gidecektir. Bu zamanla oturacaktır. Bir de pazarcılar için de bakın ben pazarcılığı bildiğim için söylüyorum, bugün çarşı merkezinde olacak olan yerde tezgah üç veya 4 metre olacak bu pazarcı için de bir sıkıntı.” şeklinde konuştu.

“Engelleyen olmayın yapıcı olun”

Önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan Meclis Toplantısı’na kadar partilerin pazaryeri konusunu görüşüp, en uygun şekilde karara bağlamaları gerektiğini belirten Köseler, “Kardeşlik ve Keşan için yapılabilecek bütün projeleri ortaya koyup birleşmeye çağırıyorum, burada kaybedecek olan Keşan insanıdır. Onun için bunu sert çıkışlarla kötü söylemlerle dile getirmemek lazım.” derken, önceki dönem belediye meclisinde AK Partili üyeler ve önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Özcan arasında bir uyum olduğuna da “Geçtiğimiz dönemde AK Partili meclis üyeleri Mehmet Özcan ağabeyimize yüzde doksan oy vererek yapıcı olduklarını ortaya koydular, olağanüstü bir durum olmadığı sürece tabi. Şimdi de Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımızla İYİ Partili arkadaşlarımızın da başkanımıza destek vermelerini istiyorum. Biz yaptık biz vermedik olmasın. Engelleyen olmayın yapıcı olun.” sözleriyle değindi.

“Birlikte hareket etmeleri gerek”

Son olarak pazaryeri projesinin artık daha fazla bekletilmemesinin altını çizen Köseler, “Pazaryeri yollardan sokaklardan kalkmalı, bir an önce çözüme kavuşturulmalı. CHP’li arkadaşlar, çoğunluğumuz mecliste var diyerek, biz engelleme yaparız düşüncesinden vazgeçmediler. Olumlu şeyleri ortaya koyup birlikte hareket etmeleri gerek. Onların da düşüncelerinde de belki Keşan zararı olabileceği düşünceleri vardır. Sonuçta bunlar iyi tartışılıp iyi bir şekilde ortaya koyması lazım.” ifadelerini kullandı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu