Haberler

Minibüslerde unutulan eşyalar sahiplerini bekliyor

Keşan’da, toplu taşıma araçlarında unutulan eşyalar sahiplerini bekliyor. Aralarında kıyafet, ayakkabı, yüzük, anahtar, nüfus cüzdanı ve hatta plakanın dahi olduğu eşyalar sahiplerine teslim edilmek üzere muhafaza ediliyor.

İlçede toplu taşımada seyahat ederken yolcular her gün onlarca eşyalarını minibüslerde unutuyorlar. Bazen yolcular ceplerinden başka bir şey çıkarırken eşyalarını düşürürken, bazense de üzerlerinde bulunan eşyalar fazlalık etmesin diye yan koltuğa koyuyorlar.
İnecekleri yere gelenler yolculuklarını bitirseler de bazı eşyalar şehri dolaşmaya devam ediyor. Tüm bu eşyalar, en sonunda S.S. 25 No?lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin son duraklarına geliyor.
Burada araç şoförlerinin minibüs içlerinde yaptıkları son kontroller sırasında ortaya çıkan kayıp eşyalar, en sonunda Yeni Mahalle’de bulunan emanet dolabına geliyor.Emanet dolabında muhafaza edilenlerin içinde ise her türlü eşya bulunuyor. Çeşitli ziynet eşyalarından, kıyafetlere, en araç ve gereçlerinden kimlik kartlarına ve hatta araç plakalarına kadar her türlü kayıp eşyalar sahiplerinin kendilerini gelip almalarını bekliyor. Depoda muhafaza edilen eşyalar, başvuru yapan sahiplerine teslim ediliyor.

S.S. 25 No’lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ertan Erkan, eşyalarını unutanlara çağrıda bulunarak, ”Buluntu eşyalar bize getiriliyor. Biz de kayıp eşyaları tutanak karşılığı teslim alıyoruz. Nüfus cüzdanları, ehliyet, kredi kartları, gözlük, araç ve ev anahtarları, cep telefonları, çantalar ve içinde para bulunan cüzdanların yanı sıra yüzük bile var. Bunları saklıyoruz. Vatandaşlarımızın kayıpları varsa bize müracaat etsinler. Kayıp eşyalarına hemen kavuşurlar” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu