Haberler

Kocaman: “Pazarımızın yeniden Cumartesi günü açılması hepimizi memnun etti”

Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman, koronavirüs tedbirleri sebebiyle iki hafta kapalı kalmasının ardından geçtiğimiz cumartesi günü tekrar açılan halk pazarı için konuştu. Vatandaş ve esnafın pazarın açılmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Kocaman, yoğun şekilde denetimlerin yapılmasından dolayı rahatla alışveriş yapıldığını kaydetti.

Uzun bir aradan sonra halk pazarımızın cumartesi günü açılması hem esnaf hem de vatandaşlar tarafından olumlu karşılandığını belirten Kocaman sözlerine şöyle devam etti: “Tedbirlere uyan vatandaşlarımızın sayısı da her geçen gün artıyor. % 90 civarında uyum oluğunu gördük. Pazarımızın açılmasında emeği geçen kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve emniyet müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Denetimler sıkı bir şekilde gerçekleştirildiği için herkes alışverişini rahat bir şekilde yapabildi. Esnafta uzun bir aradan sonra tekrar cumartesiye geçmenin mutluluğunu yaşadı. İlk hafta olması dolayısıyla çok fazla işleri olmadı belki ama yine de mutluydular. Kapanmadan dolayı psikolojik olarak etkilenmişlerdi. Müşterilerin yüzünde de mutluluk gördüm. Çünkü insanlar dışarıya çıkmayı, alışveriş yapmayı özledi.

Eve kapanmanın vatandaşa çok sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Kurallara bu şekilde uymaya devam edersek, vakaları aşağıya indirdiğimiz sürece alışverişimizi daha rahat yapabileceğiz, herkes eşine dostuna rahat bir şekilde gidebilecek. Kurallara uymaktan vazgeçtiğimizde yasaklar geri gelebilir. Bu anlamda ben vatandaşıma ve esnafıma alınan kararlara uydukları için teşekkür ederim. Uymalarına da devam etmelerini istiyorum. Çükü bu sadece pazaryeri esnafıyla alakalı da değil. Pazarın cumartesi gününe dönmesi çarşı esnafını da çok büyük artılar kazandırıyor. Öncelikle ticaretle uğraşan bizler örnek olacağız, uyum göstereceğiz, uymayanları da uygun bir dille uyaracağız. Herkes maske mesafe ve temizlik kuralına dikkat ederse hayatımız daha düzene girer. Bu hafta emniyette çok iyi bir uygulama yaptı. Her sokakta birkaç ekip vardı. Onların burada olması daha çok önem arz ediyor.  Vatandaşların kurallara uymasını daha çok etkiliyor. Bizler vatandaşla iç içe olduğumuz için emniyet ekiplerinin uyarması daha etkili oluyor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu