Haberler

Kocaman, indirim günleri öncesi tüketicileri uyardı

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin büyük artış gösterdiği Kasım ve Aralık aylarındaki indirim günleri için Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı Hasan Kocaman tüketicileri uyardı.
Birçok online alışveriş sitesinin kampanyalı satışlar planladığı 2 aylık indirim döneminde, tüketicilerin çok dikkatli olması gerektiğini belirten Kocaman, “Dokunarak ve görerek alışveriş yapmayı tercih edin” dedi.

“Pazarda yüzde 50 daha ucuz”

Televizyonlarda reklamları sık sık dönen ‘indirim günleri’nin gerçeği yansıtmadığını belirten Hasan Kocaman tüketicilere, “Önce zam yapıyorlar daha sonra indirime gidiyorlar. Ben eminim ki bu indirim günlerinde aldığınız bir çok ürün bizim çarşımızda ve pazarımızda en az yüzde 50 daha ucuzdur. Ben bunu iddia ediyorum.” diyerek seslenirken yerel esnaftan alışveriş yapılması yönünde çağrıda bulundu.

“Dokunmadan, görmeden almayın”

Yapılan reklamların tüketicilerin algısında farklılık yarattığını, görmeden ve dokunmadan yapılan alışverişleri ise görmeden yürümeye benzettiğini belirten Kocaman, “Tüketiciler ne aldıklarını, ne de geleni biliyor. Bir çok ürün altında şikayet yorumları var yine de kimse bundan vazgeçmiyor. Dokunarak ve görerek alışveriş yapmayı tercih edin. Pazarlığı yapa yapa alışverişlerini gerçekleştirin. Bizde pazarlık sünnettir.” derken, öte yandan da sahte hesaplara dikkat çekerek, “Dolandırma olayları da oluyor. Bir arkadaşın siparişini biliyorum, bir ayakkabının çiftleri başka başka geldi. Kullanılan malzemeler için de bu geçerli, ahşap diyorlar ama gelen mobilya sıkıştırılmış malzemeden yapılıyor. Dokunmadan alışveriş yapmayın” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu