Haberler

Hastasına ulaşmak isteyen ambulansa park yeri kalmadı

Keşan’da yayaların ve sürücülerin çilesi olan şehir içi trafiği problemini çözmek için bir çok noktada yol açma ve kapama işlemleri ile yeni yöntemler denenmeye devam ederken, var olan kuralların uygulanmaması büyük tepkiye neden oluyor.


Özellikle ana caddelerde olduğu gibi, kentin dar olan ara sokaklarında da süregelen çift sıra paklar sebebiyle aksayan trafik, sürücüleri mağdur etmeye devam ediyor. Sürücüler, sokaklarda sağlı sollu çift sıra halinde bırakılan araçlar arasından adeta slalom yaparak yolun sonuna ulaşmaya çalışırken, diğer yandan da yavaş akan bu trafiğin sonu, kavşaklara kadar uzanıyor. Durum böyle olunca ise diğer cadde ve sokaklarda da trafik felç oluyor.


Konu hakkında bir örnek ise daha önce de aynı yerde tekrar tekrar yaşandığı gibi, bugün Paşayiğit Caddesi üzerinde meydana geldi. Cadde üzerindeki hastaya yardım etmek üzere bölgeye gelen ambulans sokakta ilerlemekte güçlük yaşayınca zaman kaybetmemek için ters yönden girmek zorunda kaldı.


Sonrasında hastasına ulaşan ambulans bu sefer de bölgedeki çift sıra park etmiş araçlar sebebiyle de uzun süre durmak için yer bulmaya çalıştı. Bu durum ise hatalı parklar sebebiyle gidecek yol kalmadığı için hareketsiz halde trafikte beklemek zorunda olan sürücülerin tepkisine neden oldu. Duran trafiğin bir ucu ise Şehitlik Caddesi’ne kadar uzanarak oradaki trafiği de etkiledi.

Yaşanan olaydan dolayı hem ambulansa yetiştirilmek zorunda olan hasta hem de bölgedeki sürücüler mağdur olurken, “Yeni düzenlemeler yapılıyor; ancak var olan kuralları kimse uygulamıyor ki. Keşke önce onlara uysalar. Denetimler yapılsa da araç sahipleri çift sıra yapıp, dörtlüleri yakıp da bırakıp gitmeye devam ediyor.” diyerek konuya çözüm istedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu