Keşan

Kocaman, iki haftadır kapalı olan halk pazarının bu hafta açılacağını duyurdu

Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman yaptığı açıklamada; Keşan pazarının cumartesi günü kurulacağını belirterek, pazarın bir daha kapanmaması için herkesin kurallara uyması gerektiğini kaydetti

Keşan’da Cumartesi günleri kurulan halk pazarının bu hafta kurulup-kurulmayacağı hakkında değerlendirmelerde bulunan Kocaman, “Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız nezdinde yapılan toplantı neticesinde, cumartesi günü pazarımızı kuracağız. Bu konuda, kaymakamımız ve belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Pazarımız kurulduktan sonra tüm esnafımızın kurallara riayet etmesini istiyoruz. Özellikle tezgahlar arasında belirlenen mesafelere uyulmalı, tezgah başında sigara içilmesin, yemek yenmesin, maskesiz çalışılmasın. Vatandaşımıza, maskesiz şekilde kesinlikle hizmet verilmesin. Para alışverişinde dezenfektesini kullanılsın. Mutasyonlu virüs, daha hızlı bulaştığı için esnafımız gerekirse, çift maskeyle hizmet versinler. Herkes bu süreçte çok dikkatli olmalı.” dedi.

Hasan Kocaman sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurallara sadece pazarcı esnafımız değil; vatandaşlarımızın da uymasını istiyoruz. Aksi takdirde, pazarımız yeniden kapandığında açtırmamız zor olur. Pazarımız bir daha kapanırsa, ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalırız ve yaz sezonunu kaçırmış oluruz.

Keşan pazarının iki haftadır açılamadığını hatırlatan Kocaman sözlerini şöyle tamamladı: “Pazarımız kapalı ama vaka sayılarında çok fazla bir düşüş yaşanmadığını gördük. Bundan ötürü de, çok fazla kapalı kalmamızın bir anlamı yok. Esnafımız, ekonomik anlamda sıkıntılı. Ödeme zamanları geldi ve paraya ihtiyaçları var. Ayrıca, zincir marketlerde HES kodu uygulamasının kaldırıldığını duyuyoruz. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Ama böyle bir durum varsa, pazarımızın kapalı kalmasının bir anlamı yok. Yetkililerin bu konuya eğilmesini istiyoruz. Denetimlerin sıklaştırılmasını istiyoruz. Sıkı tedbirlerle bu sürecin üstesinden geleceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu