Genel

Koçak aday kadrosunu tanıttı: “Odamızda heyecan kalmadı!”

Keşan Lokantacı, Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanlığı’na adaylığı açıklayan Feyzullah Koçak, yönetim kurulu üyelerini tanıtarak, 16 Ocak Pazar günü yapılacak seçimlerdeki adaylığı hakkında konuştu. “Neden aday olduk?” diyerek yapılan açıklamada, mevcut oda yönetimine eleştirilerde bulunarak şu ifadelere yer verildi:

“Odamızda heyecan kalmadı”

“Dayanışma sözcüğü kâğıt üzerinde. Odamız yasal ve zorunlu rutin işlerin dışında hiçbir şey yapamaz oldu. İddia yok, heyecan yok ,dayanışma yok… Her koyun kendi bacağından asılır misali her birimiz kendi kaderimizde ile baş başa bırakıldık.. Kötü günlerde beraber olmak için.

“İşyerlerimiz kapalıyken odamız bizden para istedi”

Olağan koşullarda bu tespitimiz bir çoğumuz için belki de hiçbir anlam ifade etmemiştir. Ancak son iki yıllık pandemi döneminde her birimiz bu durumu iliklerimize kadar yaşadık. İşyerlerimiz aylarca kapalı kalırken bu süreçte ne arayan ne de soranımız oldu. Odamız rutin dernek işleri dışında hiçbir şey yapmadı. İşyerlerimiz kapalıyken odamız bizlerden sadece aidat ve tarife ücreti talep eden mesajlar yolladı. Para istedi.”
Tabi ki bu işler de yapılmalıydı ama covid-19 belasından yitirdiğimiz esnaf arkadaşlarımızın aileleri başta olmak üzere, Yönetim kurulumuz önderliğinde tüm üyelerimizle öyle bir kenetlenmeliydik ki örnek bir dayanışma sergilemeliydik. Ancak heyecan ve iddiasını yitirmiş hiçbir beklentisi kalmamış, yöneticilik de.. Duygusal doyuma ulaşmış kişilerle bu güzellikleri yaşamak mümkün değildir.
Üye olan bizlerin odada her türlü bilgi ve belgeleri mevcut.. Pandemi döneminde yapılacak 1000 tl yardım parası için vergi mükellefi işyeri sahibi üyeden fakir ilmühaberi istemek insanların aklıyla dalga geçmektir.”

“Dayanışmayı örgütleyecek başkan ve yöneticilere ihtiyaç var”

Dünyayı kasıp kavuran pandemi sürecinin ne kadar devam edeceği belli değildir. Bu süreçte bizlere heyecanını kaybetmiş oturduğu koltuktan kakmayan yöneticiler le aşılması mümkün görünmemektedir. Bu nedenle bizlerin heyecanla görev yapacak, dayanışmayı örgütleyecek başkan ve yöneticilere ihtiyacı var işte bizler bu inanç ve sorumluluk bilinciyle aday olduk…
Bu günün şartlarında bizler bir birimize ve geride kalan ailelerimize dost ve düşmanlarımızı kıskandıracak şekilde sahip çıkacağız. Sadece açılışlarda ve cenazelerde boy göstermemiz ve sonrasında hiç bir şey olmamış gibi normal hayatımıza dönmemiz bizce yetersizdir…”

“Şimdi değişim zamanı”

Ayrıca bize sürekli mesaj atarak ısrarla almamızı istedikleri fiyat tarifeleri çok zaman piyasa fiyatlarıyla uyuşmamaktadır genel de KESAN için hazırlanan tarifeler EDİRNE ili geneli en düşük tarifelerdir bu bağlamda esnafımız in hakkını korumak güncel tarifeleri üyelerimize uygun koşullarda ulaştırmak adına yönetmeye adayız…

Odamızda birlikte yönetim anlayışının hakim kılınması her yıl 1 kere genişletilmiş toplantı yapılması ve bu toplantılarda ortaya çıkan ortak sorunlara birlikte çözüm bulunması, 4 yılda bir seçimden seçime ortaya çıkmak yada aidat toplamak amacıyla değil her gün birlikte yönetmek için adayız.
Bunlar imkansız değildir İstersek olur Yeter ki “Şimdi değişim zamanı ” diyebilelim ve gereğini yapalım. Bu duygu ve düşüncelerle Keşan lokantacı kahveci ve otelciler esnaf odasını yönetmeye talibiz. İddialıyız, kararlıyız ve birlikte yönetmeye hazırız”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu