Genel

KKSS Genel Kurulu’nda Hakan Gürel önderliğindeki “Genç Ustalar” göreve geldi

S.S. Keşan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin 2019 ve 2021 yılları olağanüstü genel kurul toplantısında, Hakan Gürel önderliğindeki “Genç ustalar” göreve geldi. Sanayideki sorunların da konuşulduğu toplantıda, kentsel dönüşüm ve hurda araçlar konuları gündemi oluşturdu.

KKSS Yapı Kooperatifi’nin banka hesaplarında 2 milyon 303 bin TL var

Kooperatif Müdürü Rasim Başdan tarafından, 2019-2020 yıllarına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile Denetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun okunmasıyla devam eden toplantıda, bankalardaki hesabında toplamda 2 milyon 303 bin 295 TL olduğu bilgisi de verildi aynı zamanda 31 Aralık 2020 tarihi itibarıyla kooperatifin alacakları ile birlikte yaklaşık 2 milyon 500 bin TL’lik bir parasının bulunduğu belirtilen rapor oy birliği ile kabul edildi.

Genç ustalar göreve geldi

Tek listenin aday olduğu genel kurulda, Hakan Gürel başkanlığındaki liste, açık oylamaya sunuldu. Yapılan oylamada, Hakan Gürel başkanlığındaki oluşan “Genç ustalar”, yeni yönetimine seçildi.

Şapçı: “Keşan Gıda İhtisas OSB’ye de hazırlıklı olmalıyız”

Seçimlerin ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Toplantının bu bölümünde ilk olarak İsmail Şapçı söz aldı. Birlik ve beraberlik nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getiren Şapçı, “Bugün genç bir ekip seçildi. Çalışma azmi, dinamiği olacak bir ekip. Pandemi şartlarında biraz uzak kalsak da, en kısa zamanda bir sanayi çalıştayı düzenleyelim. Böylece önümüzdeki günlere de hazırlıklı olalım. Hepinizin bildiği üzere 2-3 sene içerisinde Keşan’da Gıda İhtisas OSB açılmış olacak. Dolayısıyla, OSB’ye de hazırlıklı olmalıyız. Ayrıca, Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yapılan protokol ile artık Keşan TSO ve Keşan TB (Ticaret Borsası) tarafından yönetilecek. Bununla ilgili olarak ihtiyaçların hangi yönde geliştiğini de düzenleyeceğimiz sanayi çalıştayında ele almalıyız1

“Sanayimiz 50 yaşında ve şu an biz hastayız”

Toplantıda, daha sonra Mustafa Helvacıoğlu söz aldı. KKSS’nin olağan genel kurulunun tüm Keşan ve sanayi esnafına hayırlı olması temennisinde bulunan Helvacıoğlu, “Sorunları çok iyi biliyoruz. Tek tek saymayacağım ama burada en büyük sorumluluk siz değerli sanayi esnafımıza düşüyor. Bu iş sadece Keşan Belediyesi’nin, Ticaret Odası’nın veya sanayi yönetiminin değil. Sanayimiz 50 yaşında ve biz hastayız şu an.
Burada kuralsızlık kural olmuş. Bunda ne KKSS yönetimlerinin, ne Keşan Belediyesi’nin geçmiş ve şimdiki yönetimlerinin suçu var. Burada sorunları birlikte halledeceğiz. Sadece ‘yaşadığımız 100 metrekare ev bizim, dışarısından bize ne’ diye düşünmemeliyiz. Keşan, Çanakkale Köprüsü’nün de yapılmasıyla 10 kat daha büyüyecek.”

“Artık yetmiyor. Kentsel Dönüşüm var.”

Sundurmalar da yasal değil. Şimdi yeni yönetim ile bunları çözüme kavuşturmamız lazım. Sanayi Sitesi’nde 50 yıl olmuş. Artık yetmiyor. Kentsel Dönüşüm var. Bununla ilgili bakanlığımız ile görüştük. Sanayi Sitesi’nin yerinde kentsel dönüşüme sokulmasını araştırdık. Devletimiz altyapıyı yapacak, 13 yıl, 3 yıl geri ödemesiz yüzde 70’ine de kredi vererek yapılabileceğini öğrendik. Bu fırsatı kaçırmamalıyız. Bu konuda yeni yönetim ile Ankara’ya gitmeliyiz. Keşan’a Efes Ticaret Merkezi’nin 3 katı büyüklüğünde bir ticaret merkezi yapma hazırlığımız var.”

“Sorundan kalıcı olarak kurtulalım”

Toplantının son bölümünde konuşan Hakan Gürel de “Kıymetli ortaklarımız bizler sanayi sitesinin genç ustalarından oluşan bir ekip olarak, inşallah bizlere vereceğiniz desteği boşa çıkarmayacağız.  Bölgenin en büyük sanayisi olan sitemizin eksikleri elbet de vardır. Bunları hep birlikte gidermek için bu göreve talip olduk. Bu eksiklerin ve aksaklıkların giderilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Kooperatif yönetim kurulunun yetkisinin dışında kalacak olan işlerin yapımında da gerek Belediye Başkanlığı ile gerekse sivil toplum kuruluşlar ile koordineli şekilde çalışarak ve sitemizi örnek hale getireceğiz. Bizler her şeyi bilemeyeceğimizin ve her şeyi göremeyeceğimizin farkındayız. O yüzden siz değerli ortaklarımızın fikirlerine her zaman açık olacağız. Ekmek teknelerimizin bulunduğu bu sitemizin daha güzel daha verimli, daha temiz bir yer olması için mücadele edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Hepimizin malumu olduğu üzere sanayimizin en büyük sorularımızın başında hurda araçlar gelmektedir. Burada sizlerin huzurunda Sayın Belediye Başkanından bu konuda bize destek olmasını istiyorum. Çünkü hurda araçları bizim yönetim olarak alıp bir yere atmak gibi yetkimiz ve yerimiz yok. Bu konuda birlikte bir plan yapıp bu sorundan kalıcı olarak kurtulalım.” dedi.

Seçimlerde göreve getirilen Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu asil üyeleri şöyle; Yönetim Kurulu Asil: Hakan Gürel, Fatih Uslu, Volkan Uğurlu, Ender İnce, Hüseyin Duygu, Ayhan Yamaç ve Mehmet Başaran. Denetim Kurulu Asil: Ruhi İstek, İbrahim Basut ve Yüksel Öztüre.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu