HaberlerSiyaset

Kirezci: “Ekonomiyi şahlanıyor göstermek hainliktir”

Memleket Partisi Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci, yaptığı yazılı basın açıklamasında, ülkenin ekonomik durumunu değerlendirerek; “Daha kötüye gitmekten başka değişen bir şey yok. İktidar ve onun bakanları veya yerel temsilcileri açısından güllük gülüstanlık tablo olmasına rağmen, hepimiz görüyoruz ki; tablo hiç de saraydan göründüğü gibi değil.” dedi.

Kirezci, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:
“Asgari ücrete %50 zam memura makul işçisine % 33 civarı zam yapmakla övünen ancak gerçek enflasyonun %80’lerde olduğunu artık kendi bürokratlarının bile kabul ettiği ortamda gerçekten belirlenen zam oranlarının uygulanıp uygulanmadığını acaba hükümet veya şürekası denetliyor mu, yoksa 20 yıldır olduğu gibi laf mı üretiyor?
Ancak, piyasada gezen bir vatandaş olarak aynı zamanda esnaf, işçi, çiftçi ve bir siyasi partinin ilçe başkanı olarak görüyorum ki; bu nasıl bir aldatmaca, nasıl bir riyakarlıktır ki, insanları resmen enflasyon altında ezdiriyorken bu kadar yalan atarak hoş gösterme çabası… Ama emin olalım ki bunu kimse yemiyor ve bu çok kısa zamanda sosyal medya boyutlarını aşıp sokaklara yansıyacaktır. Bir takım vergilerde indirim yapıyorum masalıyla işverenle işçiyi karşı karşıya getirme çabası ve her yükü sadece işini namusuyla yapan fabrika sahiplerine yıkmak, başlı başına bu dediğime davetiye çıkarmaktır.
Oysa yukarıda pek az istihdamla milyarlarca lira rant sağlayan yandaş bir takım sektörler üzerinden ekonomiyi şahlanıyor göstermek; hainlik ve riyakarlıktır.
Umarım kısa süre içinde milli bir vatandaşın yapması gerekeni yaparlar ve seçim kararı alıp bu ülkeyi liyakat sahibi gerçek yöneticilerin eline bırakırlar.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu