Siyaset

Kılınç, Millet İttifakı’nı ESTAB, sahiller ve deprem yardımları üzerinden eleştirdi

Keşan’ı marka bir şehir yapma yolunda gayret gösterdiklerini belirten AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, CHP ve İYİ Parti‘yi eleştirdi. Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için yaşanan gelişmelerden dolayı Millet İttifakı’nı telaş sardığını belirten Kılınç “Bir yılda Keşan’da hızlı bir şekilde değişimler başladı, 4 yılda neler yapabileceğimizi anladıkları için Milllet İttifakı’nı telaş sardı” diyen Kılınç konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Muhalefet milletvekillerinin itirazı neticesinde Uzunköprü’deki organize sanayi çalışmaları durdu. İcraat yapmıyorlar, sadece laf yapıyorlar, itiraz ediyorlar. Ortada hiçbir icraat yok.” dedi.

Elazığ depremi sonrasında yapılan yardımlar üzerinden de eleştirilerde bulunan Kılınç, Edirne Valiliği ve AFAD tarafından yapılan yardım kampanyasından ayrı olarak yardım toplayan CHP ve İYİ Parti’yi ayrımcılıkla suçladı. Kılınç, “Valiliğimiz, AFAD, Kaymakamlığımız ve halkımız birleşerek, güzel bir destek sağladık. Millet İttifakı ise bu katılmamış kendi bünyesinde bir şeyler yapmaya çalışmıştır. Bu da ayrımcılıktır.” dedi.

Sahillerin kiralanması ve ESTAB (Edirne Saros Turizm Altayapı Hizmet Birliği) üzerinden eleştirilerine devam eden Gürcan Kılınç şu sözleri kaydetti: ” Meclis toplantısında izin vermediler. Hem malımıza sahip çıkmaya izin vermiyorlar, hem de bağırıyorlar. Ne yapıyor bu ESTAB? Keşan Belediyesi’ne neden izin vermediniz? ESTAB üzerinden sahilleri alabilirdiniz. Kendi kalenize gol attınız, şimdi de çıkarmaya çalışıyorsunuz. İzin vermediler, şimdi de bağırıyorlar” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu