Siyaset

Helvacıoğlu, sahiller konusunda Millet İttifakı’nın tavrını sert sözlerle eleştirdi

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, CHP ve İYİ Parti’yi MUÇEV tarafından sahillerin kiralanması üzerinden eleştirdi. Millet İttifakı’nın AK Parti, MHP ve Keşan Belediyesi’nden önce demeç vermelerini karalama kampanyası olarak değerlendiren Helvacıoğlu, CHP ve İYİ Parti’yi Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi‘nde yaşanan gelişmelerin üzerine gölge düşürmek ve gündem değiştirmekle suçladı.

30 senedir Keşan’ın sahilleri konusunda çözüm üretilmediğini dile getiren Helvacıoğlu şu sözleri dile getirdi: “Gelin Keşan Belediyesi alsın dedik. Siz ne yaptınız? Halkın malıdır kumlar dediniz. Halkın malını belediye koruyacak, siz merak etmeyin. ESTAB diye bir kuruluş var, kılını kıpırdatmıyor. Ne yatığını kendisi de bilmiyor. Niye ESTAB almıyor bu işi? Neden belediyeye vermediniz de ESTAB istiyorum demedi?”

İYİ Parti ve CHP’nin sahiller konusunda yapığı açıklamaları eleştiren Helvacıoğlu, “Sahiller konusunda haklılığımız ortaya çıkınca, iki başkan da konuşma yarışına girdiler. AK Parti demeç vermedi, İYİ Parti, belediye demeç vermedi, ilk defa konuşuyoruz. Kimse demeç vermeden öyle bir telaşın içine girdiler ki; çünkü gol kendi kalelerinde, belediye haklılığını ortaya çıkarmasın diye biz çok bağıralım haklı olalım diyorlar. Sultan Ahmet’de turist kandırmıyorsunuz. Sen malına sahip çıkmazsan başkası sahip çıkar. Tüm uyarılarımıza rağmen kendi malınıza sahip çıkmadınız şimdi iş işten geçmiş suçluluk duygusuyla telaşa düştünüz. Atı alan Üsküdar’ı geçti” dedi.

6 Şubat 2020 Keşan Belediye Meclisi toplantısında Mustafa Helvacıoğlu’nun yetki kullanmasıyla görüşülmesi bir sonraki meclis toplantısına bırakılan Saros FRSU limanı projesi konusunda da açıklamalarda bulunan Helvacıoğlu, kararın Keşan Belediyesi tarafından bir kere alındığını belirterek, “Her yıl temcit pilavı gibi karar almaya gerek yok” dedi ve şu sözleri kaydetti. “Milli arabaya hayır diyen zihniyet bizi kullanmak için, gol atmak için ellerinden geleni yapıyor. Bunları fırsata çevirmeyeceğiz” dedi.

Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi konusunda yaşanan gelişmeleri gölgede bırakmak için İYİ Parti’nin basın toplantısı düzenlediğini belirten Helvacıoğlu, “Tarihi bir gün yaşadı Keşan Ankara’da ama gölge düşürmeye çalışıyorsunuz. Gündem değiştiriyorlar. Algı operasyonu yapıyorsunuz ama merak etmeyin, belediye gereğini yapacak” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu