Siyaset

Cumhur ittifakı’ndan ortak açıklama.. “Sarıkeçe’nin yaptığı bu siyasi manevranın arkasında başka şeyler var.”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Yönetimi ve MHP Keşan İlçe Yönetimi ile Belediye Meclis üyelerinin katıldığı ortak basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulunuldu.

7 Şubat 2020’de, MHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen ve saat 11.30’da başlayan toplantıda, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe’nin, 5 Şubat 2020’de Parti Merkezinde yaptığı basın açıklamasında söylediklerini “talihsiz ve üzücü bir açıklama” olarak değerlendiren MHP Keşan İlçe Başkanı Ümmet Yavaş, Sarıkeçe, ortaklarına dikkat etmeli” dedi.

MHP’nin Merhum Kurucu Başkanı Alparslan Türkeş‘in adının Keşan’da 2001 yılında bir caddeye verildiğini, ardından 2006 yılında CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla Türkeş adının kaldırıldığını hatırlatan Yavaş, Türkeş‘in adının yeniden Keşan’da bir sokağa verilmesinin gündeme gelmesi üzerine, Alparslan Türkeş‘in adı herhalde birilerine fazla dokundu. Büyük Başbuğumuza yapılan bu saygısızlığı eski bir MHP’li olan Zafer Sarıkeçe de görmelidir.” şeklinde konuştu.

Alparslan Türkeş adının Keşan’da yaşatılacağına dair kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini söyleyen Helvacıoğlu ise, “Alparslan Türkeş, Türkiye’nin devlet adamıdır. İYİ Parti’nin İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe‘nin yaptığı bu siyasi manevranın arkasında başka şeyler var. Hiç gerek yok bunlara. O önce kendi iyi anlaştıklarını sandıkları ortaklarına, Mustafa Ürek‘in Keşan Belediye Başkanlığı döneminde adı bir caddeye verilen Türkeş‘in ismi, 2006’da neden kaldırılmış, onu sorsun. O’nun CV’si çok partili, O aslında tecrübeli ama nasıl yaptı bu hatayı bilmiyorum.” dedi.

Zafer Sarıkeçe’nin 5 Şubat 2020’de yaptığı açıklamanın bir bölümünü aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.
Basın açıklamasının tamamına, Kesanonline youtube sayfamızdan ulaşabilrsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu