Genel

Kılıçdaroğlu’nun katıldığı açılışta Belediye işçileri ek zam talebiyle eylem yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılış törenini gerçekleştirmek üzere bugün Tekirdağ’a geldi.
Tören öncesi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi işçileri, ek zam talebiyle eylem yaptı.

Belediye önünde toplanan işçiler, ek zam talepleriyle ilgili görüşmelerin bir an önce tamamlanması istemiyle pankart açtı, alkış tuttu.

Bu arada işçilere tepki gösteren bir kişiyle işçiler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı, polis ekipleri olaya müdahale etti.

DİSK Genel İş Tekirdağ Şube Başkanı Mesut Alak, burada yaptığı konuşmada, taleplerinin karşılanmasını istediklerini ifade etti.

Ek zam talebinde bulunduklarını ve haklarını elde edene kadar eylemlerini sürdüreceklerini dile getiren Alak, “Ocak ayından bugüne enflasyon karşısında erimiş olan maaşlarımızla iyileştirmeler için burada toplandık. Bununla ilgili Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile görüşüyoruz ama bize herhangi bir dönüş yok, bir sonuç alamadık. Sonuç alamadığımız için 17 Ağustos’ta bir eylem yaptık, yine eylemlerimize devam ediyoruz.” diye konuştu.

Belediye işçileri Albayrak‘ın konuşması esnasında sırtlarını platforma çevirerek alkışlı protesto yaptı, slogan attı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu