GündemKeşan

“Keşan’dan geldik, 4 gündür buradayız. Hiç uyuyamadık”

Türkiye’nin güneyini saran alevlerle mücadele çalışmaları devam ediyor. Yurdun dört bir tarafından gelen yangın söndürme ekiplerinin içine bulunanların arasında Keşan’dan ekipler bulurken, verilen fedakarlık Keşan Orman İşletme Müdürlüğü personelinin dilinden “4 gündür buradayız. Hiç uyuyamadık” sözleriyle döküldü.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Beyciler Mahallesi’nde 4 gün önce başlayan orman yangını Ören Türkevleri, Çökertme, Bozolan, Fesleğen, Gökbel ve Türkevleri ile Bodrum’un Aşağı Mazı, Yukarı Mazı mahallelerinde etkili oluyor. Bazı kısımlarda yangın söndürülse de, bazı ormanlık alanlarda yangın yeniden başlıyor.

Alevlerin sardığı bölgeye ise yurdun dört bir yanından belediye ve Orman İşletme Müdürlüklerine bağlı ekipler desteğe geliyor. Yangını söndürmek için fedakarca çalışan ekiplerin arasında Keşan Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de bulunuyor.
Keşan’dan yangın sahasına giden ekipler Anadolu Ajansı’nın kameralarına takıldı; aynı görüntüler AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın twitter hesabından da paylaşıldı. Habere konu olan görüntülerde bir taraftan çalışmaya devam eden Keşan Orman İşletme Müdürlüğü personeli Nail Nalbantoğlu, diğer yandan da yangındaki son durumu anlatarak şunları söyledi: “Keşan’dan geldik. 4 gündür mücadele ediyoruz. Daha hiç uyuyamadık. Arada mola veriyoruz, bir su ikramı var o kadar.”
Yangınla savaşan Keşanlı personel daha sonra su hortumunu arkadaşından alarak yangını söndürmeye devam etti.

Nalbantoğlu ve diğer Keşan Orman İşletme Müdürlüğü personelinin bu görüntüleri ise Keşan’da gurur kaynağı olurken, gönderinin yorumlarında kolaylıklar diledi.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu