Haberler

Keşan’da YKS’nin ilk ayağı TYT tamamlandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) maratonu, ilk oturumu olan TYT (Temel Yeterlilik Testi) ile bugün 10.15’te başladı. Sınava heyecanla giren öğrenciler, sınav çıkışında paragraf sorularının uzunluğundan dert yandı.

Hayallerindeki üniversitelere girmek isteyen öğrenciler bugün YKS’nin ilk oturumu olan TYT’ye girdi. Sınava geç kalmamak için işi garantiye alan öğrenciler okulların bahçesinde sınav saatini beklerken, öğrenci aileleri onların heyecanını gidermeye çalıştı.
Sınav saatinin gelmesinin ardından üst aramasıyla sınav salonlarına öğrencilerin alınmasının ardından saatler 10.00’ı gösterdiğinde kapılar kapatıldı. Sınav saat 10.15’te başladı.
Okul bahçelerinden sınavda öğrencilerin rahatsız olmaması için çıkarılan öğrenci aileleri, çocuklarını çevredeki cafelerde ve okul çevresinde bekledi. Bazı ailelerin çocukları için dualar ettiği görüldü.

Saatler 12.30’u gösterdiğinde kapılar açıldı ve sınavlarını bitiren öğrenciler dışarı çıktı. Okul önünde bekleyen ailelerine koşan öğrenciler, girdikleri sınavı ailelerine paylaşırken özellikle paragraf sorularının uzun olduğu dile getirdiler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu