Haberler

Keşan’da vektör mücadelesi devam ediyor

Keşan Belediyesi İşleri Müdürü Veteriner Hekimi Mahmut Yıldırır yürütülen vektör mücadelesi ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce ilçe sınırları ve mücavir alanların (Erikli, Yayla, Danişment, Mecidiye sahili) etrafını 5 km’lik daire şeklinde içine alarak, hava sıcaklığının uygun olduğu zamanlarda ilaçladıklarını bildiren Yıldırır, “İlaçlamalarımız bu yıl 6 Şubat 2019 tarihinde başlamıştır. Yaklaşık 600 hektar alanda 2 ekip ile ortalama 20 günlük periyotlarla sivrisineğin üreme alanlarına larva ilacı uygulaması yapıyoruz. Bu yöntem insan sağlığı açısından da en iyi, en etkin ve en ekonomik yöntemdir. Müdürlüğümüzce, vektör mücadelesi hava sıcaklığı ve şartlarına göre devam etmektedir. Havaların soğumasıyla kapalı alan mücadelesi daha çok yapılmaktadır. Özellikle kemirgenlere karşı Rodentisit ile kanalizasyonlar başta olmak üzere mücadeleye yıl boyunca devam etmekteyiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı