Asayiş

Keşan’da torbacılara yönelik 6 ayrı adrese eş zamanlı baskın!

Keşan’da uyuşturucu madde tacirlerine yönelik operasyon düzenleyen polis çok sayıda uyuşturucu madde ve silah geçirdi. 6 ayrı adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda 2 torbacı yakalandı.

Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Keşan Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlileri tarafından ilçede uyuşturucu madde ticareti yapan sokak satılarına yönelik soruşturma yapıldı.
Çalışmalar kapsamında torbacı oldukları belirlenen M.A. ve A.K. isimli şahısların, uyuşturucu madde sattıkları tespit edilirken, bu şüphelilerden uyuşturucu madde temin eden kişiler üzerinden de 0.37 gr. skunk ve 0.74 metamfetamin maddesi ele geçirildi.
Olaylar ilgili soruşturmalar genişletilirken, şüpheli 2 şahıs ve onlarla bağlantılı 4 ayrı adres de dahil olmak üzere toplam 6 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenleyen polis, 2 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.
Operasyon yapılan adreslerde yapılan aramalarda ise, 1 adet 9 mm tabanca, 1 adet kuru sıkı tabanca, 12 adet 9 mm çapında mermi, 2 adet beysbol sopası, 1 adet muşta ile 0.64 gr. kubar esrar maddesi, 2.56 gr. esrar ile karışık sigara, 1.14 gr. eroin, 0.70 gr. kenevir tohumu, 35 adet sentetik ecza, uyuşturucu maddeleri fişeklemede kullanılan folyo, payp ve suçla elde edildiği değerlendirilen 4 860 lira para ele geçirildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu