Ekonomi

Keşan’da tekstil sektöründe istihdam artacak

Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediye Başkanlığı, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, İşkur Keşan İlçe Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde 3 Aralık 2021 Cuma günü düzenlenen toplantıda Keşan’daki tekstil firması yetkilileri ile bir araya gelindi.

Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı, İşkur İlçe Müdürü Mehmet Yazıcı, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Eylem Tanrıverdi ve tekstil firması yetkililerinin katıldığı kahvaltıda tekstil sektöründe çalışan personele istihdam ihtiyacını eğitim odaklı çözme konusunda çalışmalar yapılacağı belirtildi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “İlçemizde 2 bine yakın tekstil çalışanını 3 bine çıkarıyoruz. İstihdam ihtiyacını eğitim odaklı çözüyor, iş arayanları meslek sahibi yapıyoruz.

Keşan’ımızda istihdamı artırmak için tüm kurumlarımızla güç birliği yapıyoruz. Keşan kaymakamlığımız, belediyemiz, Keşan TSO, Milli Eğitim, Halk Eğitimi, İşkur ve tekstil üreticisi

Firmalarımızla bir aradayız. Tüm hemşehrilerimizin iş sahibi olduğu, geleceğe umutla baktığı

bir Keşan oluşturmak için çalışıyoruz. İşbaşı eğitimleriyle, kurslarla donanımlı ve iş hayatına hazır personeller yetiştiriyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu