Kültür/Sanat

Keşan’da, Tekirdağ NKÜ Türk Müziği Devlet Koservatuvarı’nın “Türkülerle Yarenlik” konserine büyük alkış

Keşan Belediyesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı iş birliğiyle düzenlenen “Türkülerle Yarenlik” Türk Halk Müziği Konseri, halk müziğinin birbirinden değerli eserleriyle müzikseverleri buluşturdu.  

Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda düzenlenen konser, saat 20.30 sıralarında başladı.

Konsere; Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan ve eşi Şengül Özcan, CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Saadet Partisi Keşan İlçe Başkanı Ahmet Köseler, İYİ Parti eski İlçe Başkanı ve 31 Mart seçimlerinde Keşan Belediye Başkan Adayı olan Zafer Sarıkeçe, İl Genel Meclisi üyeleri Aladdin Öztürk ve Mehmet Güneş Yılmaz, Keşan Türkü Dostları Derneği Başkanı Soner Velioğlu ile müzikseverler katıldı.

Doktor Öğretim Üyesi Kadir Çayır‘ın solistliği ve yönetiminde, bir kısmı öğretim üyelerinden bir kısmı ise öğrencilerden oluşan icra ekibi, uzun süredir üzerinde çalıştıkları konser programını çevre il ve ilçelerde de icra ederek, halk müziği severlere doyumsuz bir türkü demeti sunuyor.

Konservatuvarın eğitimci ve öğrencilerinin, Türk halkının köklü müzik geleneğini en güzel ve en güçlü şekilde yansıttıkları konser, efsaneleşmiş türkülerin yanı sıra, genç yeteneklerin seslendirdiği eserlerle de geceye ayrı bir renk kattı ve izleyenlerden büyük beğeni aldı.

Konserin sonunda, Başkan Özcan tarafından Dr. Kadir Çayır’a ve Konservatuvar Müdürü Doç. Dr. Arda Göksu‘ya çiçek ve teşekkür belgeleri takdim edildi.

İyi bir Türk Halk Müziği dinleyicisi olduğunu belirten Özcan, “Müzik dolu muhteşem gecede bir araya gelen herkese teşekkür ediyoruz. Bu değerli ekiple en yakın zamanda tekrar buluşmayı arzu ediyoruz. Emeği geçenlere de gönülden teşekkür ediyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu