AsayişKeşan

Keşan’da “şok” asayiş uygulaması

Keşan’da, 12 Haziran Çarşamba günü akşamı gerçekleştirilen, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun ve İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın’ın da katıldığı şok asayiş uygulamasında; 915 kişinin GBT sorgusu yapılırken, 315 araç da kontrol edildi.
Lüks bir araçta 162,52 gram uyuşturucu madde ele geçirilirken, yapılan kontrollerde 41 araç sürücüsüne ise toplam 117.083 TL idari para cezası uygulandı.

Keşan’da dün akşam 19:30 – 21:30 saatleri arasında, 7 ayrı noktada 150 personelin katılımıyla şok asayiş uygulaması gerçekleştirildi.
Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, ilçenin bir çok noktasında araçlar üzerinde asayiş denetimi yapıldı.

Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun ve İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın da, şok uygulamayı takip etti.
Dron destekli uygulamaya, üzerinde 9 kişiyi taşıyan bir tarım aracı da takıldı. Aracın sürücüsüne “Trafiği tehlikeye düşürmek”ten 690 TL idari para cezası kesilirken, araç trafikten menedilerek çekici ile yediemin otoparkına çekildi.

Uygulama süresince şüpheli görülen araçlar durdurularak arandı. Sürücüleri ile birlikte araçlarda bulunan kişilerin de GBT’leri sorgulandı. Uygulama genelinde 915 kişinin GBT’si sorgulanırken, toplamda 351 araç da kontrol edildi.

Polisin, uygulama sırasında şüphelenerek durduğu lüks bir araçtan ise büyük miktarda uyuşturucu çıktı.

Aracı detaylı inceleyen polis, arka koltuğun altında bulunan çanta içerisinde 162,52 gram metamfetamin, 4,97 gram esrar ve 13 sentetik hap ele geçirdi. Araç sürücüsü, gözaltına alındı.

Bir başka araçta da çakar bulan polisler, araç sürücüsüne 6 bin 439 TL ceza kesti.

Uygulama sırasında 41 araç ve sürücüsüne 117 bin 83 TL idari para cezası uygulandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu