Haberler

Keşan’da kumar ve tombala uygulaması yapıldı

Keşan’da kumar ve tombala uygulaması gerçekleştirildi, uygulamada 265 şahıs sorgulanırken, kumar oynayan ve oynatan şahıslar hakkında idari para cezası uygulandı.

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 22:00 ve 01.00 saatleri arasında Ülke genelinde gerçekleştirilen “Kumar ve Tombala Uygulaması” kapsamında, Keşan’da 13 adet umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde yapılan kontrollerde 265 şahış sorgulandı.
Sorgusu yapılan şahıslardan Y.E. isimli şahsın Keşan İlamat ve infaz bürosunca “Borçlunun Ödeme Şartını İhlali” suçundan yakalama kaydı olduğu tespit edilirken,Y.E., Keşan Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alındı.
Uygulamalar kapsamında 2 ruhsatsız iş yeri hakkında gerekli tutanak tanzim edilirken, 2 iş yerinde ise kumar makinası ele geçirildi ve iş yeri sahipleri hakkında adli işlem başlatıldı.
Kontroller esnasında kumar makinasını gizlemeye çalışan iş yeri çalışanı hakkında ayrıca “Delilleri Karartma” suçundan adli işlem başlatılırken yine bir kıraathanede torba içerisinden tombala çektiren şahıs ile oynayan şahıs ve kıraathane sahibine gerekli idari ve adli işlem başlatıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu