Genel

Keşan’da hurdacılara yönelik denetimlerde Zabıta uyardı: “Çalıntı şüphesi varsa almayın”

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetim ekipleri ilçedeki denetim faaliyetlerini sürdürüyor. İlçede yoğun mesai harcayan Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı denetim ekipleri, hurdacılara yönelik denetimlerine de devam ediyor.

Hurdacılara yönelik denetimlerin bir bölümüne Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da bizzat katılıp ekiplerle birlikte denetim gerçekleştirdi. Ekipler, denetimlerde ruhsat ve evrak kontrollerini gerçekleştirirken; ruhsatı bulunmayan iş yerine kapama cezası, eksikliği bulunan işletmelere ise idari yaptırım uygulandı.

İnsan ve çevre sağlığının korunması yönünde yapılan denetimler kapsamında faaliyette bulunan hurdacı ve hurda depolarını denetleyen ekipler, uygunsuz ve yetkisiz işletmeler hakkında gerekli idari işlemleri gerçekleştirdi.

Hurdacı dükkanlarında; mazgal, kablo gibi çalıntı şüphesi taşıyan malzemelerin satışının yapılıp yapılmadığını da kontrol eden ekipler, hurdacılara çalıntı malzeme şüphesi olan malzemeleri almamalarını ve kendilerine çalıntı mal satmak isteyenleri ilgili kolluk kuvvetlerine bildirmelerinin yasal zorunluluk olduğunu iletti.

Hurdacılarla ilgili iş yeri açma ve kapatma saatlerinin tekrar düzenlenmesi planlanırken, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin önümüzdeki günlerde ortak denetlemelerde bulunacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu