Genel

Keşan’da bir ilk! Aynı anda 7 noktada pazar kurulacak, Helvacıoğlu: “Sınav yaşayacağız”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tam kapanma kısıtlamasının uygulandığı dönemde, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ‘Pazaryerleri Genelgesi’ sonrasında açılacak pazaryerleri hakkında son durum değerlendirmesinde bulundu. Trakya genelinde en çok pazarın açılacağı Keşan’da sınav verileceğini belirten Helvacıoğlu, vatandaşlara en yakın pazaryerine gitmeleri konusunda tekrar uyarıda bulundu.

“Olağanüstü durum ortaya çıkacak”

Pazaryerlerinin açılması konusunda Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda Keşan pazarının ilk defa çok sayıda yerde aynı aynı kurulacağının altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan tarihinde ilk defa olacak, biz de bir sınav yaşayacağız” diyerek şu ifadeleri kullandı: “Hafta içinde kurulan semt pazarları, cumartesi pazarı, sahillerdeki pazarlar ve Paşayiğit’e kurulan pazarımız yani haftanın yedi gününde kurulan pazarlar her yere bir anda kurulacak. Olağanüstü bir durum ortaya çıkacak.” dedi.

“100 tezgahı geçmeyecek”

Keşan genelinde açılacak olan pazarlara her haneden yalnızca bir kişinin, evine en yakın noktaya gitmesinin önemli olduğunu belirten Helvacıoğlu, “Herkes fırına gider gibi en yakınındaki pazara gitsin. Hem sağlık hem güvenlik, hem de ulaşım adına yakın semt pazarlarına gitmenizi tavsiye ediyoruz” derken, “Şehir merkezindeki Cumartesi pazarı ve tüm pazarlar 100 tezgahı geçmeyecek. Keşan pazarcıları İpsala, Enez, sahiller ve köylere de hizmet ettikleri için normalde kurulan 700 kadar tezgah bölünecek ve civar yerleşim yerlerinde bulunacaklar.” şeklinde konuştu.

En çok pazaryeri Keşan’da

Pazaryerlerinin denetimi konusunda olağanüstü önlemler alınacağına önemle vurgu yapan Başkan Helvacıoğlu, Trakya’da en çok semt pazarının Keşan’da kurulacağına da göndermede bulunarak, “Edirne’de 4 nokta, diğer ilçeler de 1 yada 2 tane olacak. Valilik ve Kaymakamlık’ın talimatları var. Jandarma, gece bekçileri, polisler ve zabıtalarımız yani bütün kolluk kuvvetlerimiz sağlık ve güvenlik açısından denetimde bulunarak destek verecekler” diyerek yarın açılacak pazaryerinin şimdiden hayırlı olmasını diledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu