Haberler

Keşan’da AK Parti ilçe başkanlığı için ilk defa bu kadar çok isim konuşuluyor

Daha önce 12 Eylül 2020 tarihinde yapılacağı açıklanan ancak Genel Merkezin kararı ile ileri bir tarihe ertelenen ardından da yeni tarihin 17 Ekim olarak açıklandığı AK Parti’nin 7. Olağan Keşan İlçe Kongresi için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

İlçe Başkanlığı için adaylıklarını resmen açıklayan yanı sıra Genel Merkezin ‘tek aday ile seçime gitme’ tercihini dikkate alarak sessiz kalan ancak aday olarak adı geçen isimlerde de şu günlerde heyecan doruk noktasına ulaştı.

31 Ağustos’ta AK Parti İstanbul Milletvekili ve Edirne Koordinatörü Tülay Kaynarca‘nın Keşan ziyareti ile başlayan temayül yoklaması ile muhtemel adaylar ile görüşme sağlanmış, adaylara ‘Neden ilçe başkanı olmak istedikleri’ sorulmuştu. Çok sayıda ismin geçtiği ve gece geç saatlerde biten yoklamalar sonrasında toplam 10’un üzerinde adayın olduğu AK Parti çevrelerinde konuşulmaya başlanmıştı.

Bu sürecin ardından 10 Eylül’de kongrenin ertelendiği bildirilirken, geçen süre içinde yeni adaylık açıklamaları ile birlikte ilçe başkanlığı için dillendirilen isim sayısı da 13’e çıktı.

Ankara’ya kimler davet edilecek? Gözler telefonda..

Yeni kongre tarihinin 17 Ekim 2020 Cumartesi günü olarak açıklanmasıyla birlikte, aday ve adaylıkta adı geçen isimler, AK Parti Genel Merkezi’nden Ankara’ya davet edildiklerini bildiren telefon aramasını beklemeye başladı. Genel Merkezin kararını netleştirmesi yönünde Ankara‘ya kimlerin çağrılacağı merak ediliyor.
AK Parti çevrelerinde; mevcut AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç‘ın, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu‘nun, Tolga Saltık‘ın, Hakan Çevikel‘in ve Serkan Balcıoğlulları‘nın Ankara’ya çağrılacakları yönünde beklenti yüksek.

Genel Merkezin ‘tek liste tek aday’ vurgusuna rağmen, adaylığı konusunda geri adım atmayan ve aday olacaklara ‘Torpilinize değil delegeye güvenin’ çağrısında bulunan Adnan Vural‘ın; 12 Eylül tarihi ertelendikten sonra, Gençlik Kolları Başkanlığından istifa ederek adaylığını açıklayan Ubeydullah Fidan‘ın isimlerine ise AK Parti çevrelerinin şans vermediği gözleniyor.

Yine AK Parti çevrelerinde, İlçe Başkanlığı için Ankara’ya çağrılma beklentisi olduğu yönünde; İlyas Tüfekçi, Hakan Çapın, Savaş Pekdemir ve Emre Er‘in isimleri de sıkça telaffuz ediliyor.

Öte yandan; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nun 31 Mart seçimlerinde Keşan Belediye Meclisi kontenjan adayı olan Onur Şapçı ve Keşan Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Nehir Gergin de, İlçe Başkanlığı için konuşulan ve dikkat çeken isimler arasında..
Şu ana kadar toplam 13 isim üzerinde durulduğu ve önümüzdeki birkaç gün içinde belki de bu akşam, kimin telefonun çalacağı ve ‘Ankara’ya bekliyoruz’ denileceği, yalnızca AK Parti çevrelerinin değil Keşan halkının da merakla beklediği konu olarak gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu