Haberler

“Keşan’da 5 bin 500 oy farkının neden kapandığını kongrede konuşacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre takvimi belli oldu. Delege seçimleri tamamlanırken, 28 Aralık’ta Keşan’da başlayacak olan ilçe kongresi ile ilçe kongrelerine start verilecek.
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, ilçe kongrelerinin ardından Şubat içerisinde il kongresinin yapılacağını, Nisan’da ise kurultayın toplanacağını söyledi.

28 Aralık 2019?de Keşan Pazaryeri Konferans Salonu’nda yapılacak olan ilçe kongresi için konuşan Pekcanlı, verimli bir süreç beklediklerini belirterek şunları söyledi: “Kongrelerde on anki atmosfer de önemli ancak doğal olarak yerel seçimlerin bir değerlendirmesi yapılacaktır. Aday veya adaylarımızın yapmak istedikleri ve projelerini anlatacak. Üye ve delegelerimizin karşısına çıkıp son süreç ile ilgili tüm değerlendirmelerimizi yapacağız. Takdir de delegelere kalacaktır.” dedi. CHP Genel Merkezi’nden parti kongresinde yaşanacak olumsuzluklara karşı uyarılar aldıklarının özellikle altını çizen Pekcanlı, “Bizim parti içindeki kongrelere nifak tohumu sokmak isteyenler olacaktır, bu anlamda uyarılar aldık. Herkes birbirini sevmek zorunda değil ama; herkese saygı duyarak, eleştiri boyutunda seviyeli bir şekilde kongre geçirmeyi istiyoruz. Aramıza kimsenin nifak tohumları ekmesine izin vermeden süreci tamamlamak istiyoruz” dedi.

Röportajın tamamını videodan izleyebilirsiniz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu