Genel

Keşan’da 23 Nisan coşkusu

Keşan’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tören ve etkinliklerle kutlandı.

Kutlama programı saat 10.00 sıralarında Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Törene protokol üyelerinin yanı sıra Keşan’daki ilk ve ortaokullardan öğrenciler, aileleri ve vatandaşlar katıldı. Büyük bir ilgilinin olduğu alanda yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi, İlçe Müdürü İlhan Saz tarafından Atatürk Anıtı’na sunuldu.


Daha sonra kortej yürüyüşü başladı. Kurtuluş Caddesi’ni takip eden öğrenciler, ellerinde bayraklar ve marşlar ile kutlama törenin yapılacağı Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ne yürüdü. Bu yürüyüş, pencere ve balkonlarından öğrencileri izleyen vatandaşlarca büyük ilgi gördü.

Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde yapılan törende ise açılışı ardından kutlama mesajları okunurken, öğrenciler adına konuşma Raşit Efendi İlkokulu öğrencisi Nisanur Yücelen tarafından yapılırken; günün anlam ve önemine ilişkin konuşma İlhan Saz tarafından yapıldı. Daha sonra ilk ve ortaokullar arasında yapılan resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediye ve ödüller verildi.Kutlamalar miniklerin gösterileri ile sürdü. Birbirinden güzel hünerlerini sergileyen çocukların etkinlikleri kutlama törenine gelenlerin beğenisini topladı. Bu sırada öğrencilerin velileri de bu anları ölümsüzleştirmek için birbirleri ile yarıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu