Çevre

Keşan ve Enez sahillerinde temizlik çalışması yapan ESTAB’tan çöp uyarısı

Saros Körfezi’nde ESTAB tarafından kum temizleme makinesi ile kumsal temizleme çalışmaları sürüyor. Keşan sahillerinden başlayarak Enez sahillerini içine alan alanda devam eden çalışmalar ile yoğun geçen sezonun ardından kalan kötü görüntülerin izleri silinmeye çalışılıyor

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan ESTAB Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman, ‘’Sezon içerisinde yapılan plan dahilinde devam eden temizlik çalışmaları özellikle vatandaşlarımızın kumsalda bulunmadığı saatlerde ( sabah 05:00-10:00 ve akşam 21:00-24:00 ) , Mecidiye, Erikli ve Danişment sahilinden sonra şu anda Yayla Sahili’nde devam etmektedir. Çalışmaların daha sonra Enez ilçe sınırları içerisinde bulunan sahillerde sürecek’’ derken, sahillerin belirli periyotlarla temizlendiğine ancak yoğun bir sezon geçirildiğine dikkat çekti. Aynı zamanda temizlik uyarsında bulunan birlik yetkilileri ise tatilcilerden çöplerini poşetleyerek çöp kovalarına  bırakmalarını rica etti.

Ayrıca Saros Körfezi’nde tatilini geçiren ve kumsal temizleme çalışmalarını yakından takip eden vatandaşlar da yapılan çalışmalardan dolayı ESTAB Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman’a teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu