Genel

Keşan TSO’da Yunanca kursu başladı

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) tarafından 3 Ocak 2023 Salı akşamı Yunanca kursu verilmeye başlandı. Keşan TSO konferans salonunda gerçekleştirilen Yunanca kursu, Ocak ayı boyunca Salı – Çarşamba akşamları 18.00 – 20.00 saatleri arasında düzenlenecek.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Yaşar Arıkan: “Her Zaman Bölgemize ve Üyelerimize Yarar Sağlayacak İşler Yapmaya Çalışıyoruz”

Keşan TSO’da gerçekleştirilen Yunanca kursundan sonra konuşan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Yaşar Arıkan şunları dile getirdi: “Geçtiğimiz yıllar odamızda birçok kurs, seminer, konferans vb. etkinlikler gerçekleştirdik. Yeni yılın ilk günlerinde de kurslarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu yıl odamızda ilk olarak Yunanca kursunu vermeye başladık. Bölgemizin sınır kapısına yakınlığı sebebiyle ülkemize ve bölgemize yabancı misafirler gelmektedir. Özellikle de sınır komşumuz olan Yunanistan’dan ilçemize çok fazla turist ziyareti gerçekleşiyor. Yurt dışından gelen turistler hem bölgemizi ziyaret ediyor hem de üyelerimizden ve yerel işletmelerimizden alışveriş yapıyor. Alışveriş esnasında işletmelerimiz ve turistler arasında dil konusundan kaynaklı iletişimsizlik yaşanabiliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak, bölgemizde ticareti kolaylaştırmak ve geliştirmek adına her yıl düzenli periyodlarda “Yunanca Dil Kursu” açıyoruz. Bu gibi kursları açarak üyelerimizin ve yerel işletmelerimizin kendilerini geliştirmelerine, gündelik hayatta kendilerini ifade etmelerine, yurt içinde ve yurt dışında ticaret yapmalarına katkı sağlıyoruz. Her zaman bölgemize ve üyelerimize yarar sağlayacak işler yapmaya çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Yunanca kursunu veren hocamız Fatma Chasan Çirozlar’a ve kursa katılan üyelerimize, yerel işletmelerimize ve kursiyerlerimize çok teşekkür ederim”

“Bir diğer sınır komşumuz olan Bulgaristan’dan da bölgemize misafirler gelmektedir. Üyelerimizin ve işletmelerimizin Bulgar turistlerle kolay bir şekilde iletişim kurabilmeleri için Şubat ayında “Bulgarca Dil Kursu” düzenleyeceğiz. Bu sayede yerel işletmelerin kişisel gelişimine ve bölgemiz ticaretine katkı sağlayacağız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu