Genel

Keşan TOKİ’ye 3 bin 446 başvuru

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 3 Ekim 2022 Pazartesi günü Ziraat Bankası Keşan Şube Müdürü Erdem Rıfat Özcan’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Helvacıoğlu, TOKİ tarafından Keşan’a kazandırılacak olan sosyal konutlara yapılan başvurular hakkında bilgi verdi.

Keşan Belediyesi olarak TOKİ ile yapılan görüşmeler neticesinde Keşan’a kazandırılacak konutlarla ilgili başvuru sürecinin devam ettiğini belirten Mustafa Helvacıoğlu, “3 Ekim 2022 Pazartesi itibarıyla Keşan başvuru sayımız 3 bin 446’ya ulaştı. Başvurular Ekim ayı sonuna kadar devam edecek. Keşan’da başvuruların adresi Ziraat Bankası. Yenimuhacir TOKİ’de de başvuru sayısı 3 Ekim itibariyle 234 oldu. Sosyal konut projesinin ilk temelinin yılbaşında atılması ve ilk etabının 2 yılda bitirilerek hak sahiplerinin kullanımına sunulması planlanıyor. İlk etapta Keşan’a 284 adet konut yapılacak, sonraki etapta sayı 500’e tamamlanacak. Keşan’ımızda bu 500 konutluk alan dışında 3000 konutluk daha rezerv alanı bulunuyor.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu