HaberlerKeşanSpor

Keşan Spor Başkanı Gergin’den, kulübün birikmiş SGK borçlarının ödenmesi için yöneticilere çağrı

Keşan Spor Kulübü Başkanı Nehir Gergin, daha önce yapılan toplantılarda alınan, kulübün geçmiş dönem SGK borçlarının “Kamu Alacaklarının Yapılandırılması Kanunu” kapsamında yapılandırılarak ödenmesi kararını hatırlatarak, yöneticilere çağrıda bulundu.
“Geldiğimiz noktada, böylesine büyük fırsatı değerlendirerek borçlarımızı yapılandırma ve tek ödeme ile kapatma imkanı doğmuştur. “ diyen Gergin, kulübün geçmiş dönem yöneticilerini 7 Haziran Çarşamba günü yapılacak toplantıya davet etti.

Yöneticilere, “Borçlu olan yönetimlerde bulunmuş geçmiş dönem yöneticilerimizin toplantıya iştirak ederek, sorunun çözümünde katkıda bulunmalarını kendilerinden istirham ediyorum.” diyerek seslenen Gergin, şunları ifade etti:
Keşan Spor Kulübü geçmiş dönem yöneticilerine çağrımdır!
Keşan Spor Kulübü’nün geçmiş dönemlerden gelen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borçlarının geçmiş dönem yöneticilerine tahakkuku ve kendilerinden tahsilatı talep edilmişti.
Bununla ilgili o dönemde yapılan toplantılar neticesinde ‘’Kamu Alacaklarının Yapılandırılması Kanunu’nu’’ beklemek kararı alınmıştı. Geldiğimiz noktada borçlarımızı yapılandırma ve tek ödeme ile kapatma imkanı doğmuştur.
2 Milyon Türk Lirasını aşan borcumuzun faiz ve diğer masraflarından arındırdıktan sonra kalan ana para miktarını ve bazı cezalar toplamını ödeyerek Keşan Spor’un geçmiş, bugünkü ve gelecekteki yöneticilerini büyük bir sorundan kurtarmış olacağız.
Borçlu olan yönetimlerde bulunmuş geçmiş yöneticilerimizin toplantıya iştirak ederek, sorunun çözümünde katkıda bulunmalarını kendilerinden istirham ediyorum.
Böylesine büyük fırsatı değerlendirerek, hepimize rahatsızlık veren bu konuyu ortadan kaldırmak için el birliğiyle gerekli bütçenin toplanacağına inanıyorum.”

Toplantı 7 Haziran’da Salon Bomonti’de

Gergin, çağrısında toplantının 7 Haziran 2023 Çarşamba günü, Keşan’da, Saros Hotel’in karşı çaprazında bulunan Salon Bomonti’de yapılacağını ve saat 20.00’de başlayacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu