Haberler

Keşan sebze meyve pazarında fiyatları ve denetimleri takip ediyoruz

Keşan’da her hafta Cumartesi günleri kurulan halk pazarında, 19 Eylül 2020 Cumartesi günü de esnafa ve vatandaşa pazar da son durumu sorduk.
Ürün çeşitleri, ürün fiyatları, koronavirüs denetimleri, esnafın ve müstahsilin sorunlarını ve vatandaşın beklentilerini gözlemlediğimiz canlı yayınımızda, kameramız aracılığı ile iletilen bazı görüşler öne çıktı.
Açtıkları şemsiyeler ile korunmaya çalışan esnaf, Pazar yerinin üzerinin kapatılması konusunda Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘na çağrıda bulunarak, bir an önce bu konuya çözüm üretilmesini beklediklerini dile getirdi.
Keşan Belediyesi Zabıta ekiplerinin Kovid-19 tedbirleri kapsamında, maske-mesafe ve hijyen konusunda vatandaşlara ve esnafa uyarılarda bulunduğu, vatandaşın kurallara büyük ölçüde uydukları gözlendi.
Özellikle müstahsilin, pazara getirdiği üründe sıkıntılar yaşadığını vurguladığı canlı yayın sırasında, Karahisar Köyü’nden pazara gelen bir üretici, vatandaşlardan kendilerine, fiyatların yüksek olduğu yönünde eleştiriler geldiğini kaydetti.
Koronavirüsün ekonomiye etkilerinin herkes tarafından hissedildiğini dolayısıyla vatandaşların pazarlık yapmak istediklerini, ellerinde ürün kalmasın diyerek ürün fiyatını maliyetinin altında satmak zorunda kaldıklarını dile getiren üretici, “Bu gidişle mahsül tarlada kalacak. Maliyeti karşılayamıyoruz. Vatandaş ucuz bulabiliyorsa onu alsın” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu