Haberler

İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı, 22 Eylül’de Ankara’da yapılacak

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, partinin 2. Olağan Kurultayı’nın 22 Eylül 2020 Pazar günü Ankara’da yapılacağı bildirildi.

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in tek aday olduğu kurultayda, İYİ Parti Kurucu ve GİK üyesi Mehmet Tolga Akalın ve önceki dönem GİK üyesi Mehmet Akalın‘ın GİK üyeliği için aday olduğunu, üst kurul delegesi olarak da kendisi ile birlikte Edirne İl Yöneticisi Gökhan Yılmaz‘ın Keşan’ı temsil edeceklerini belirtti.

Zafer Sarıkeçe, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Partimizin 2. Olağan Kurultayı, 20 Eylül 2020 Pazar günü Ankara Altınpark’ta pandemi koşulları nedeniyle açık havada ve seyircisiz gerçekleştirilecektir. Sayın Meral Akşener’in yeniden ve tek aday olacağı kurultayda kayıtlı 1.379 delege oy kullanacaktır. Kuruluşumuzdan bu yana geçen yaklaşık 3 yıllık sürede 4 olağanüstü kurultay gerçekleştiren İYİ’ler Hareketi, ”Millet Bizi Çağırıyor” teması ile yeni bir Toyu gerçekleştirmekle birlikte, gücünü sadece milletinden alan, milletinin asil evlatlarının vereceği oylarla 2023 Türkiye’sinin de yönetim kadrosunu bir araya getirmek suretiyle Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener‘in liderliğinde ”Biz Hazırız Türkiyem!” mesajını da güzel ülkemin tüm sathına verdiğini değerli kamuoyuna iletmek isterim.
Genel Kurulda, Edirne ili olarak doğal delegelerimiz ile birlikte 12 üst kurul delegesi oy kullanacak. GİK üyemiz Mehmet Tolga Akalın ve önceki dönem GİK üyemiz Mehmet Akalın, GİK üyeliği için resmen aday olmuşlar. Kendilerine muvaffakiyetler dileriz.

İlçemizden de üst kurul delegesi olarak şahsım ve il yöneticimiz Gökhan Yılmaz Keşan’ı temsil edeceğiz.

Kıymetli kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu