Haberler

Keşan pazarında sıkı denetim

Keşan’da korona virüs tedbirleri dolayısıyla yapılan denetimler, her hafta kurulan halk pazarında da devam etti.
Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Keşan Belediyesi Zabıta Amirliği, Keşan İlçe Sağlık Müdürülüğü ve Esnaf Odaları tarafından oluşturulan ekip, bugün Keşan Pazarını denetledi.Denetlemeler sırasında hem pazara gelen müşterilerin hem de pazar esnafının maske kuralına riayet edip etmediklerini inceleyen ekipler, maske takmayan vatandaşların maske takmaları konusunda sık sık uyarıda bulundu.

Bu sırada bazı vatandaşların havaların çok sıcak olduğunu söyleyerek maske takmadıkları gözlerden kaçmadı, söz konusu vatandaşları uyaran ekipler kendilerinden maskelerini takmalarını istedi aksi takdirde cezai işlem uygulanacağını kaydetti.
Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz’ın maske takmasını istediği bir esnaf, uyarılar üzerine nefes alamadığı için mevcut maskesini takamadığını söyledi; sonrasında kendisine verilen bir başka maskeyi ağzına takan esnaf, diğer maskeyi de başına taktı.Bunun yanında özellikle pazara gelen maskesiz çocuklar sık sık göze çarptı, denetlemeler sırasında gözden kaçmayan maskesiz çocukların pazaryeri dışına çıkmaları istendi. Bazı çocuklar ise karşılaştıkları denetleme ekibinden koşarak kaçmaya çalıştıkları kameralara yansıdı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu