Haberler

İlçe Başkanlığına aday olan Vural, AK Parti teşkilatının eksiklerini sıraladı

AK Parti‘de kongre takviminin açıklanmasının ardından aday listesi yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Yaklaşık bir yıldır, kongrede AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı için aday olduğunu açıklayan İl Genel Meclisi Eski Üyesi Adnan Vural, adaylık açıklamasını tazeledi.
Başkan olduğu takdirde parti binasında nöbetçi sistemine geçileceğini belirten Vural önemli açıklamalarda bulundu. İl Genel Meclisi üyelerinin teşkilat işlerine karışması sebebiyle görev ayrılığı ilkesinin uygulanacağını dile getiren Adnan Vural, mevcut başkan Gürcan Kılınç‘ın görevden alınma dedikoduları yüzünden psikolojik açıdan kötü yönde etkilendiğini söyledi.

“Bir yıldır söylüyorum, adayım”

12 Eylül’de Keşan’da yapılacak AK Parti İlçe Kongresi’nde adaylığını yineleyen Andan Vural, yaklaşık olarak bir yıldır göreve talip olduğunu kaydetti.
“Partimiz millete umut olmak için var gücü ile çalışan bir partidir. AK Parti ben değil biz olmak için çalışan bir partidir. Eğer ilçe başkanı seçilirsem, 5 yıl il genel meclis üyeliği süresince yaptığım hizmetlerin kat kat fazlasını yaparak ortak akılla çalışacağız” şeklinde konuşan Vural, parti içinde ‘Ben’ değil ‘Biz’ olarak çalışacaklarını söyleyerek, “Yönetim kurulumuzla istişare yaparak birlikte hareket edeceğiz. İşleri vekilimize plan proje şeklinde ileteceğiz ve takipçisi olacağız. Keşanımızın ne eksiği var, devletin yatırımları neler tespit edeceğiz ve takipçisi olacağız. Sağlıkta doktor eksiğimiz var mı, eğitim de öğretmen açığımız var mı, köylerimize neler yapılması gerekiyor biz bunların hepsi için mücadelemizi vereceğiz.” sözlerini kaydetti.

“Parti binasında nöbetçi olacak”


Parti içinde danışma amaçlı gelen vatandaşların sorunlarının çözümü için yeni sistem üreteceklerini belirten Keşan İlçe Başkan adayı Vural, “Yönetim kurulu üyeleri, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri arasında listeler yapacağız ve partide 7 gün nöbet usulü çalışacağız. Parti merkezine gelen vatandaş sadece parti sekreterini değil karşısında muhattap olabileceği bir partili bulacak. Bir sorun varsa anında çözüm üretmeye çalışacağız. En azından olumlu ya da olumsuz vatandaşa hemen dönüş yapacağız. Sorunu kağıda yazıp biz size sonra dönelim demeyeceğiz. Genç ve dinamik her zaman koşarak çalışabilecek bir yönetim kurmayı düşünüyoruz. Tabi ki tecrübeli ağabeylerimize de kadroda yer vereceğiz. 400 delegemizin vereceği karara saygımız sonsuzdur” derken sonuçların şimdiden herkes için hayırlısı olmasını istediğini dile getirdi.

“Kılınç, dedikodulardan bıktı”


Öte yandan kendisine şimdiki parti yönetiminden ne tür farklılıklar olacağını ve nelerin eksik kaldığı sorusunu yanıtlayan Vural, kim kazanırsa kazansın, son tahlilde AK Parti’nin kazanacağını söyleyerek, “Gürcan Kılıç arkadaşımız 2 yıldır görev yapıyor. Ancak bugün görevden alınacak, yarın görevden alınacak dedikodularından bıkmış durumda. Psikolojik olarak etkileniyor ve rahat çalışamıyor. Gürcan başkan genel merkez beni yine aday gösterirse aday olurum ama göstermezse aday değilim diyor. Bildiğim kadarıyla tekrar aday olma gibi bir düşüncesi yok. Planları olan Kılınç’ın ‘Yarın öbür gün görevden alınacaksın’ sözleri sebebiyle huzurlu bir çalışma sergileyemiyor.” derken Kılınç’ın aday olmasını ve karşısında yarışmayı istediğini belirtti.

“Herkes asli görevini yapacak”


Buna ek olarak kendisi de önceki dönemde Edirne İl Genel Meclisi üyesi olan Adnan Vural, şimdiki üyelerin çalışmaları konusunda değerlendirmede bulundu. “İl genel meclisi üyelerinin asil görevi kırsaldaki sorunları genel merkeze iletmek ve kırsala hizmet etmektir. Ama teşkilat işine karışıp başka işlere yönelirlerse bu iş olmaz. Asil görevleri ne ise onu yapsınlar. Kimse teşkilatın üstünde değildir. Herkes kendi işini yapmalı ki başarılı olunabilsin.” derken bunu için görev ayrılığı konusunda çalışmalarda bulunacağını ve herkesin kendi işini yapacağına işaret etti.

AK Parti’de kongre tarihleri belli oldu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu