Haberler

Keşan esnafı, kimsenin kalmadığı sokaklardaki hayvanları elleriyle besledi

Türkiye genelinde uygulanmaya devam eden 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle boş kalan caddeler sokak hayvanlarına kaldı. Yiyecek bulamayan hayvanları esnaf, elleriyle besledi.

Sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle, vatandaşlar şehrin cadde ve sokaklarına çıkamayınca boş alanlar sokak hayvanlarına kaldı. Neredeyse şehrin her yerinde boş caddelerin tadını çıkaran kedi, köpek ve kuşlar sessizliğin tadını çıkarırken; artık kimsenin geçmediği araç yollarında uyudu.

Bu sırada insanların artık boş bıraktığı alanları da kendi alanları içine katlamaya çalışan köpek gruplarının yeni alanlar için zaman zaman mücadele ettikleri de görüldü.


Bunun yanında sokağa çıkma kısıtlaması boyunca sokak hayvanları için yiyecek bulmanın zor olacağını düşünen esnaf, onlara yiyecek verdi.
Cumartesi günü 10.00 ve 17.00 arasında çalışan ve 17.00 itibariyle iş yerlerini kapatan şehir esnafı ellerindeki etlere Alparslan Türkeş Meydanı’nı kendilerine yeni mesken tutan hayvanlara ikram etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı